برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فرمول اینشتین برای بایرن:پپ اینشتین یا آلبرت گواردیولا

چهارشنبه، ۱۶ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۴۱ — گل

روزنامه آلمانی در گزارشی ویژه سرمربی اسپانیایی بایرن را با بزرگترین دانشمندقرن بیستم مقایسه کرده است

روزنامه بیلد آلمان در گزارشی ویژه به مروری برآمار و ارقام این فصل بایرن مونیخ، صدرنشین این فصل بوندس لیگا پرداخته و پپ گواردیولا، سرمربی این تیم را «اینشتین فوتبال» نامیده.

دراین گزارش به بررسی عملکردهای ویژه تیم گواردیولا پرداخته شده: توانایی گلزنی، استفاده پپ از بازیکنان کوتاه قد، کنترل توپ و میدان و کیلومترهای پوشش داده شده توسط بازیکنان گواردیولا درجریان مسابقات

تیم گواردیولا تا اینجای فصل ۵۱ گل زده که ۱۱ تای آنهاتوسط ماریو ماندزوکیچ از راه رسیده. آنها این ۵۱ گل را در ۳۶۱ شوت به سمت دروازه حریفان به ثمر رسانده اند.

یکی از ویژگی های تک تیم های گواردیولا، استفاده او از بازیکنان کوتاه قد ودرعین حال تسلط بی عیب ونقص برتوپ و میدان است. لازم به ذکر است که میانگین قد بازیکنانی که درترکیب اصلی بایرن گواردیولا قرار می گیرند، ۱۷۹ سانتی متر است ودراین میانه بازیکنانی مثل ژردان شکیری که ۱۶۹ سانتی متر قد دارد یا کاپیتان لام و یا ریبری که یک سانتی متر بلندتر از اوهستند جزو بازیکنان ثابت تیم پپ هستند.

در بخش دیگری از گزارش از مالکیت بایرن برتوپ و میدان صحبت به میان آمده و روزنامه بیلد در گزارش خود یادآوری کرده که بایرن به طور میانگین در ۶۶% از دقایق بازی مالکیت توپ را دراختیار دارد که هیچ تیم دیگری در بوندس لیگا چنین آماری را ندارد. درعین حال به میانگین پاسهای دقیق این تیم اشاره شده که ۸۷% پاسهای شاگردان گواردیولا به مقصد می رسد.

درادامه دراین آنالیز به این نکته اشاره شده که کنترل توپ مانع از آن نشده که باواریایی‌ها کمتر بدوند و باواریایی‌ها درتک تک بازیهایشان بیشتر از تیم حریف می دوند وبه طور میانگین بازیکنان این تیم درهر بازی ۶۵ کیلومتر می دوند و ریبری به طورمیانگین درهربازی۸.۱ کیلومتردوندگی دارد.

خبرهای مرتبط

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391