برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فدراسیون بین المللی تاریخ وآمار: دل بوسکه بهترین سرمربی سال ۲۰۱۳

چهارشنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۸:۳۰ — گل

سرمربی تیم ملی اسپانیا با کسب ۱۶۱ امتیاز برترین بسرمربی دنیا در سال ۲۰۱۳ لقب گرفت و یواخیم لو، سرمربی ژرمن‌ها با ۱۰۱ امتیاز دوم شد

ویسنته  دل‌بوسکه

بیسنته دل بوسکه سرمربی تیم ملی اسپانیا از سوی فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال به عنوان بهترین سرمربی سال ۲۰۱۳ برگزیده شد. بعد از شمارش آرای متخصصان فوتبال از هفتاد کشور دنیا، نام برترین سرمربیان سال ۲۰۱۳ اعلام شد.

فوتبال آمریکای جنوبی ۴ نماینده در جمع ۹ سرمربی برتر دارد که عبارتند از لوئیس فلیپه اسکولاری (سرمربی برزیل)، خوسه پکرمن (سرمربی آرژانتینی کلمبیا)، آلخاندرو سابه یا( سرمربی آرژانتین) و اسکار تابارس (سرمربی اروگوئه)

این رای گیری سالانه از سال ۱۹۹۶ انجام می شود و دل بوسکه برای چهارمین بار این عنوان رامال خود کرده. پیش از این او در سالهای ۲۰۰۹، ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ این عنوان را دراختیار داشت. او در سال ۲۰۰۲ نیز بهترین سرمربی باشگاهی لقب گرفته بود و درکنار مارچلو لیپی سرمربی وقت ایتالیا که بهترین سرمربی تیمهای ملی لقب گرفته بود جوایز خود را کسب کردند.

دل بوسکه از سال ۲۰۰۸ هدایت ماتادورها را در دست داد و این تیم را به قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۰ و یورو ۲۰۱۲ رساند. رده بندی برترین سرمربیان تیمهای ملی دنیا در سال ۲۰۱۳ بدین ترتیب بوده:

۱- بیسنته دل بوسکه( سرمربی اسپانیا): ۱۶۱ امتیاز

۲-یواخیم لو (سرمربی آلمان): ۱۰۱ امتیاز

۳- لوئیس فلیپه اسکولاری (سرمربی برزیل): ۷۴ امتیاز

۴-مارک ویلمونتس (سرمربی بلژیک):۵۴ امتیاز

۵-خوسه پکرمن (سرمربی کلمبیا):۴۰ امتیاز

۶-آلخاندرو سابه یا (سرمربی آرژانتین):۲۳ امتیاز

۷-اسکار تابارس (سرمربی اروگوئه):۱۱ امتیاز

۸-چزاره پراندلی (سرمربی ایتالیا): ۹ امتیاز

۹- یورگن کلینزمن (سرمربی آمریکا): ۸ امتیاز

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391