برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جراحی موفقیت آمیز روی پای فالکائو: او۵۰% به جام جهانی می رسد

یکشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۳۸ — گل

جراح پرتغالی پای مصدوم فالکائو اعلام کرده که ستاره کلمبیایی ۵۰% شانس حضور در جام جهانی برزیل را خواهد داشت

رادامل فالکائو، ستاره کلمبیایی موناکو دیروز درپورتوی پرتغال زیر تیغ جراحی رفت و مصدومیت لیگامنت صلیبی و داخلی پای چپش را به دست جراحان سپرد.

بعد از اتمام این جراحی دکتر ژوزه کارلوس نورونیا، جراح فالکائو اعلام کرد که این عمل موفقیت آمیز بوده. او در گفتگو با خبرنگاران گفت:« جراحی خوبی بود. من همچنان امید دارم که فالکائو بتواند در جام جهانی حضور بیابد. این درحالی است که این امید، چندان هم پررنگ و قطعی نیست. ما باید ببینیم که چه خواهد شد. چون این اتفاق به موضوعات متعددی بستگی دارد.»

این عمل جراحی در بیمارستان ترینداده در پورتو انجام شد و فالکائو روز دوشنبه از بیمارستان مرخص می شود و انتظار می‌رود که فاز بهبودش را در پرتغال و زیر نظر دکتر نورونیا دنبال کند و بعد از چند هفته به موناکو بازگشته وتمریناتش را در آنجا ادامه دهد.

مدت زمان این دوره نقشی کلیدی در حضور یا عدم حضور فالکائو در جام جهانی که روز ۱۲ ژوئن ۲۰۱۴ آغاز می شود خواهد داشت.

دکتر نورونیا دراین باره ادامه داد:«شاید کمی اغراق کرده باشم ولی فکر می کنم که او ۵۰% شانس حضور در جام جهانی برزیل را دارد.باید گام به گام پیش برویم و ببینیم که از الان تا سه ماه و نیم دیگر اوضاع چطور پیش می‌رود . آن موقع می توانیم با اطمینان بیشتری صحبت کنیم.»

زمان پیش بینی شده بهبود مصدومیتی شدید مثل مصدومیت فالکائو، شش ماه است و حالا فقط ۵ ماه دیگر تا آغاز جام جهانی باقی مانده.دکتر نورونیا معتقد است که فاکتور روانی هم ممکن است در روند بهبود او تاثیرگذار باشد و گفت:« نور وامیدی که در پایان تونل می بینیم، چندان هم کوچک و کم سو نیست.»

در زمان انجام عمل جراحی، نماینده هایی از تیم موناکو و تیم ملی کلمبیا و ژرژ مندس، مدیربرنامه های فالکائو در بیمارستان حضور داشتند. نونو پینتو داکستا، رئیس باشگاه پورتو نیز که فالکائو در سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ درآن توپ می زد، به عیادت او رفت

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391