برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فیفا خواستار اقدام فوری قطر در بهبود شرایط کاری کارگران مهاجر شد

یکشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۳۳ — باشگاه خبرنگاران

سخنگوی فدراسیون بین المللی فوتبال اعلام کرد این فدراسیون خواهان ایجاد شرایط کاری عادلانه "سریع و پایدار" برای کارگران مهاجری است که در فعالیت های ساخت و ساز ورزشگاه های جام جهانی در قطر مشارکت دارند.

این خبر در پی گزارش روز جمعه روزنامه گاردین انگلیس اعلام شد که گزارش داده بود اسناد نشان می دهد ۱۸۵ مرد نپالی سال گذشته در حین کار در فعالیت های ساخت و ساز برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر جان خود را از دست دادند.

فیفا اعلام کرد مقامات قطر به "نبود ساختارهای کاری" اذعان کرده اند و همچنین متعهد شده اند به منظور ایجاد شرایط کاری انسانی قوانین خود را تغییر دهند.

سخنگوی فدراسیون بین المللی فوتبال اعلام کرد: «فیفا در تلاش به منظور یافتن راه حلی برای این موضوع در سریع ترین زمان ممکن است . فیفا خواستار برگزاری گفتگو بین قطر و گروه های مختلف حقوق بشری و همچنین سازمان های حامی کارگران به منظور ابراز اطمینان از این موضوع شده است که تغییراتی که با هدف بهبود شرایط کاری کارگران مهاجر در نظر گرفته شده است با فوریت و در سریع ترین زمان ممکن اجرا خواهند شد.»

فیفا در بیانیه ای اعلام کرد فدراسیون بین المللی فوتبال متقاعد شده است که جام جهانی در قطر «می تواند نیرویی مثبت و سکویی برای ایجاد تغییرات اجتماعی باشد.»

قطر با انتقادات شدیدی بر سر شرایط کاری کارگران مهاجر در روند ساخت و ساز ورزشگاه‌ها و زیرساخت های جام جهانی مواجه شده است.

سپ بلاتر رئیس فدراسیون بین المللی فوتبال مراسم قرعه کشی جام جهانی برزیل در ماه دسامبر اعلام کرد این فدراسیون در حال همکاری با مقامات قطر و همچنین فدراسیون اتحادیه بین المللی تجاری به منظور بهبود شرایط کاری کارگرانی است که در حال کار کردن در ساخت و ساز های ورزشگاه های جام جهانی هستند.

او سال گذشته همچنین از «شرایط غیر قابل قبول» درباره حقوق کارگران در قطر سخن گفته بود.

روزنامه گاردین با اشاره به اسناد رسمی گزارش داد شمار کلی کارگران نپالی که طی دو سال در قطر جان خود را از دست داده اند، دست کم ۳۸۲ نفر است. نپال یکی از چندین کشوری است که کارگر مهاجر به قطر صادر می کند.

به گزارش خبرگزاری آلمان از برلین، نگرانی بر سر شرایط کار در ورزشگاه های جام جهانی سال گذشته و در پی تحقیقات روزنامه گاردین آغاز شد. روزنامه گارین سال گذشته فاش کرد دست کم ۴۴ کارگر نپالی بین چهارم ماه ژوئن تا هشتم ماه اوت در قطر جان باختند، که علت مرگ نیمی از آنها حملات قلبی، بیماری های قلبی و یا وقوع حوادث به هنگام کار بوده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391