برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فیفا از قطر خواست تدابیر ملموسی برای بهبود شرایط کارگران خارجی اتخاذ کند

جمعه، ۱۱ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۰۸ — واحد مرکزی خبر

فدراسیون بین المللی فوتبال در نامه‌ای که از سوی ژروم والک دبیرکل آن، ارسال شده است از کمیته برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر خواست «تا ۱۲ فوریه ۲۰۱۴ گزارشی در خصوص بهبود شرایط کار در قطر ارائه کند».

فیفا در بیانیه‌ای خاطر نشان کرد این نهاد از زمان آخرین دیدار ژوزف بلاتر رئیس فیفا از دوحه در نوامبر ۲۰۱۳ منتظر انتشار اخباری در باره اتخاذ تدابیری ملموس از سوی قطر به منظور بهبود شرایط زندگی و رفاه کارگران خارجی است. فیفا روی این گزارش برای جلسه بعدی پارلمان اروپا که ۱۳ فوریه در بروکسل تشکیل می شود، حساب می کند. نمایندگان پارلمان اروپا در قطعنامه‌ای که ماه نوامبر تصویب شد، اعلام کردند شرایط کارگران خارجی در قطر آنها را نگران کرده است. آنها همچنین گفتند بیم دارند مرگ و میر کارگران در کارگاه‌ها با نزدیک شدن به برگزاری جام جهانی تشدید شود. این نمایندگان از شرکت‌های اروپایی که در کارگاه‌های ساختمانی در قطر فعال هستند خواستند مسئولیت‌پذیر باشند و معیارهای اجتماعی را رعایت کنند. آنها همچنین از فیفا خواستند پیامی روشن و محکم برای قطر بفرستد. ژوزف بلاتر در دیداری که نه نوامبر ۲۰۱۳ با شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی امیر قطر داشت موضوع شرایط کارگران خارجی را مطرح کرد و برگزار کنندگان جام جهانی ۲۰۲۲ به او اطمینان دادند حقوق بشر و اصل عدالت اجتماعی را محترم می‌شمرند. سازمان‌های غیردولتی و اتحادیه کارگری تاکنون چندین بار درباره شرایط کار کارگران خارجی در قطر هشدار داده‌اند و اعلام کردند آنها در وضعیتی نزدیک به برده‌داری در قطر زندگی می کنند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391