برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مصاحبه رونالدو با فرانس فوتبال: اشک هایم صادقانه بود

چهارشنبه، ۲ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۰۹:۴۵ — گل

این ستاره پرتغالی در نهایت در رقابت با لیونل مسی و فرانک ریبری، توانست برای دومین بار برنده توپ طلا شود.

کریستیانو رونالدو

کریس رونالدو، ستاره رئال مادرید، اعلام کرد که کنار آمدن با شایعاتی که در مورد توپ طلای ۲۰۱۳ به گوش می رسید، برای دشوار بود.

این ستاره پرتغالی در نهایت در رقابت با لیونل مسی و فرانک ریبری، توانست برای دومین بار برنده توپ طلا شود.

این در حالی است که از هفته‌ها پیش از مراسم توپ طلا در زوریخ، بحث های زیادی در مورد اینکه چه کسی بیشترین شایستگی را برای بردن توپ طلا دارد، مطرح شد و چهره های سرشناس دنیای فوتبال در این باره نظر دادند. تصمیم فیفا برای تمدید زمان رای گیری نیز باعث بیشتر شدن جنجال‌ها شد.

رونالدو تایید کرد که در این دوره فشار زیادی را احساس می کرده است.

او به فرانس فوتبال گفت:" من نه تنها در دیدار مقابل اسپانیول که یک شب قبل از مراسم توپ طلا بود، عصبی بودم، بلکه برای هفته‌ها چنین احساسی داشتم.

فشار و تنش زیادی روی من بود همه در مورد توپ طلا صحبت می کردند. ابتدا می گفتند من برنده می شوم، بعد گفتند برنده نمی شوم و فرانک ریبری توپ طلا را به دست می آورد. همه در این مورد حرف می زدند و شما باید فقط گوش کنید اما نمی توانید کمکی به خودتان بکنید. تنها تحت تاثیر این فضا هستید.

حتی مادرم از من پرسید که آیا برنده می شوم یا نه! بی تردید اکنون بسیار آرامتر هستم زیرا همه چیز تمام شده است.

لحظه اعلام برنده، لحظه بسیار احساسی ای بود؛ به ویژه اینکه وقتی پسرم با خوشحالی من را در آغوش گرفت. این باعث شد تا نتوانم احساسم را کنترل کنم و شروع به گریه کردم. وقتی گریه خانواده ام را دیدم، گریه من بیشتر شد.

این اشک‌ها صادقانه بود. من انتظار آن را نداشتم و در آن لحظه خیلی خوشحال بودم. برای آنهایی که من را نمی شناسند، شاید دیدن گریه من، بسیار تعجب برانگیز بوده باشد. من همیشه در زمین جدی به نظر می رسم اما آدمی طبیعی هستم.

من در باید موفقیت هایم، چه با رئال و چه با تیم ملی پرتغال، نمی خوابم. هرچند هر بازیکنی رویای رسیدن به توپ طلا را دارد اما برای من پایان همه چیز نیست.

ریبری سالی استثنایی را پشت سر گذاشت، مسی هم می توانست برنده توپ طلا باشد. در نهایت توپ طلا به من رسید. من سال فوق العاده ای داشتم، با گل های فراوان."

رونالدو تاکید کرد تا پیش از اعلام برنده نهایی، نمی دانست توپ طلای ۲۰۱۳ به او خواهد رسید و شایعات در مورد اطلاع اش از این موضوع را به شدت رد کرد.

" تا زمانی که پله نامم را اعلام کرد، نمی دانستم برنده می شوم. خیلی‌ها می گویند من به مراسم رقتم، چون می دانستم برنده می شوم اما من در همه سال هایی که جزو سه نفر بودم، در مراسم شرکت کردم.

بعضی‌ها می گویند من خانواده ام را به مراسم بردن زیرا می دانستم برنده می شوم اما آنها سه بار دیگر هم با من آمده بودند. پسرم برای اولین بار به این سفر می آمد و دلیلش این بود که قبلا خیلی کوچک بود نمی توانست چنین سفری را تحمل کند. این حرف‌ها من را عصبانی می کرد؛ اینکه می گفتند ما می دانستیم توپ طلا به من می رسد. اما این طور نبود. اگر می دانستم، از قبل سخنرانی ام را آماده می کردم."

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391