برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

والک: پلیس برزیل نظم را برقرار می‌کند

سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۲، ساعت ۱۱:۰۱ — ایسنا

دبیرکل فیفا اطمینان دارد که پلیس برزیل می‌تواند امنیت را در جام‌جهانی ۲۰۱۴ برقرار کند. او می‌گوید که جام‌جهانی بزرگ‌ترین رویداد برای یک کشور به شمار می‌آید و طبیعی است که هر دولتی برای بهتر برگزار شدن آن تلاش کند.

تیم تیم ملی برزیل

جام جهانی ۲۰۱۴ در کشور برزیل برگزار می‌شود. در جام کنفدراسیون‌ها که سال گذشته در برزیل برگزار شد مردم بارها به خیابان‌ها ریختند تا اعتراض خود را به دولت دیلما روسف به خاطر صرف هزینه‌های سرسام‌آور نشان دهند. ناآرامی‌های برزیل در جام کنفدراسیون‌ها این نگرانی را در فیفا و تیم‌های راه یافته به جام‌جهانی ۲۰۱۴ به وجود آورده است که چه بسا به هنگام برگزاری این رقابت‌ها بار دیگر آشوب را به خود ببیند و مردم به خیابان‌ها بریزند.

ژروم والک، دبیرکل فیفا که برای دیدن ورزشگاه ناسیونال برزیل، یکی از ۱۲ ورزشگاه میزبان رقابت‌های جام‌جهانی به برزیل سفر کرده بود تاکید کرد که به هنگام برگزاری جام‌جهانی آشوبی به پا نخواهد شد و پلیس برزیل قادر خواهد بود اوضاع خیابان‌ها را کنترل کند تا این رقابت‌ها در کمال آرامش برگزار شوند و تیم‌ها بدون دغدغه خاصی پای به این رقابت‌ها گذارند.

والک درباره این سوال که شرایط امنیتی در برزیل به هنگام برگزاری جام‌جهانی چگونه خواهد بود، این گونه پاسخ داد: پلیس برزیل قادر خواهد بود که امنیت را برقرار کند. تماشاگران این حق را دارند که برای دیدن بازی تیم‌های محبوب خود در ورزشگاه حضور یابند و پلیس باید شرایط امنی را به وجود آورد تا آنها به راحتی در ورزشگاه‌ها حضور یابند.

در هفته‌های اخیر تعدای از فعالان اجتماعی در برزیل گروهی را به وجود آوردند و شعار"جام‌جهانی نه" را برای آن انتخاب کردند. این گروه قصد دارد به هنگام برگزاری جام‌جهانی در برزیل با تشویق مردم به تظاهرات مانع از برگزاری این رقابت معتبر و جهانی شوند. قرار است این گروه نخستین گردهمایی اعتراضی خود را در روز شنبه هفته آینده برگزار کند.

والک درباره قانونی بودن چنین گردهمایی‌هایی این گونه پاسخ داد: همه آنچه می‌توانم بگویم این است که جام‌جهانی برای هر کشوری رویدای مهم به شمار می‌آید.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391