برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

واکنش فیفا به اتهام جدید دریافت رشوه از قطری‌ها

چهارشنبه، ۲۸ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۲:۱۶ — تسنیم

فدراسیون جهانی فوتبال به اقدام اخیر یکی از نشریات انگلیسی برای متهم کردن فیفا به دریافت رشوه واکنش تامل‌برانگیزی نشان داد.

فدراسیون جهانی فوتبال از ارائه مدارک و اسنادی که این سازمان را از اتهام دریافت رشوه از سوی قطری‌ها تبرئه می‌کند، خودداری و در قبال این موضوع سکوت اختیار کرده است.

روزنامه تلگراف انگلیس روز سه‌شنبه با انتشار گزارشی مدعی شد مدارکی در دست دارد که نشان می‌دهد جک وارنر،‌ نایب رئیس پیشین فیفا از سوی یک شرکت قطری رقمی معادل ۱.۴ میلیون یورو دریافت کرده است و این اتفاق مدت کوتاهی پس از اعطای امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر رخ داده است.

وارنر که در سال ۲۰۱۱ از هیئت مدیره فیفا کنار کشید و به ۱۴ سال حضورش در این نهاد به عنوان نایب رئیس پایان داد، یکی از ۲۲ نفری بود که به میزبانی روسیه از جام جهانی ۲۰۱۸ و میزبانی قطر از جام جهانی ۲۰۲۲ رای داد.

فیفا برای رفع اتهامی که از سوی نشریه تلگراف به این سازمان نسبت داده شده، اقدامی انجام نداده است. در بیانیه‌ای که در سایت فیفا قرار گرفته آمده است: فیفا در خصوص این موضوع هیچ اظهارنظری نخواهد کرد. هر گونه مدرکی که دال بر وجود تخلف باشد می‌تواند به هیئت بازرسی کمیته مستقل اخلاق فیفا برای بررسی تحقیقات بیشتر ارائه شود.

موضوع اعطای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ به قطر با توجه به شرایط جوی نامساعد این کشور در زمان معمول برگزاری بازی‌‌های جام جهانی همواره یکی از سوژه‌های جنجال‌آفرین بوده است که ادعای روزنامه تلگراف هم یکی از جدیدترین نمونه‌های آن بوده است. تلگراف مدعی است وارنر و اعضای خانواده وی از پاسخ دادن به تماس این نشریه خودداری کرده‌اند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391