برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

افشاگری عجیب کمپل در مورد نژاد پرستی انگلیس ها

یکشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۲۱:۱۱ — ایسنا

مدافع سابق تیم ملی فوتبال انگلیس در سخنانی جنجالی فاش کرد که اتحادیه فوتبال انگلیس به خاطر رنگ پوستش او را از بستن بازوبند کاپیتانی محروم کرد.

سول کمپل کاپیتان سابق آرسنال دست به افشاگری عجیبی زد و سخنانش به تیتر بیشتر روزنامه‌های انگلیسی تبدیل شد. او در اظهار نظری جالب گفت که تیم ملی فوتبال انگلیس به خاطر رنگ سیاهش اجازه بستن بازوبند کاپیتانی را به او نداد.

کمپل ۳۹ ساله ۷۳ بار پیراهن تیم ملی فوتبال انگلیس را به تن کرد اما تنها سه بار آن هم در بازیهای دوستانه بازوبند کاپیتانی را بر بازو بست. او گفت: براین باروم که فدراسیون فوتبال انگلیس آرزو می‌کرد که من سفید پوست بودم. من تمام شاخصه‌ها و معیارهای یک کاپیتان را داشتم. در خط دفاعی بازی می کردم و در حالیکه سن و سال زیادی نداشتم کاپیتان تیم باشگاهیم شدم. با این حال نه اتحادیه فوتبال انگلیس و نه حتی تماشاگران دوست نداشتند که من کاپیتان شوم و بازوبند کاپیتانی را به بازو بندم. شما کاپیتان سیاه پوستی را در تیم ملی انگلس نمی‌یابید. در رده‌های پایین سنی کاپیتان سیاه پوست وجود دارد اما در تیم بزرگسالان نه، چرا که در انگلیس باید کاپیتان سفید پوست باشد.

کمپل درباره کاپیتانی مایکل اوون در دوران او گفت: اوون مهاجم بسیار خوبی بود اما در حد واندازه‌های یک کاپیتان هم نبود. وقتی او را به عنوان کاپیتان انتخاب کردند بسیار ناراحت شدم و بارها از خودم پرسیدم که چرا بازوبند را به من نمی دهند. اما همواره به این پاسخ می‌رسیدم، رنگ پوستم. اگر من سفید پوست بودم بازوبند به من می‌رسید.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391