برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کاستا: به‌خاطر مارادونا اسمم را دیگو گذاشتند

سه‌شنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۲۸ — فارس

بازیکن برزیلی‌الاصل اتلتیکو مادرید اعلام کرد که برای پوشیدن پیراهن تیم ملی اسپانیا لحظه‌شماری می‌کند.

دیگو کاستا

دیگو کاستا که اخیرا از سوی دل‌بوسکه به تیم ملی فوتبال اسپانیا دعوت شده است، در گفت‌و‌گویی اظهار داشت: اگر مردم مرا بشناسند، نظرشان در مورد من عوض خواهد شد. من خجالتی هستم و همیشه وقتی مصاحبه می‌کنم، کمی خجالت می‌کشم. در دنیای خودم هستمو کارها را آن‌طور که دوست دارم و طوری که به کسی توهین نشود، انجام می‌دهم.

وی ادامه داد: در برزیل آرزوی همه پدرها این است که فرزندانشان فوتبالیست شوند. خانواده من عاشق فوتبال هستند و پدرم به خاطر مارادونا اسمم را دیگو گذاشت. پدرم خیلی کار می‌کرد تا هر چیزی که نیاز دارم را تأمین کند. ما به خاطر او زندگی خوبی داشتیم. اکنون رویای پدرم به واقعیت تبدیل شده و رویای من که بخشیدن یک زندگی بهتر به آنها بود، نیز به حقیقت پیوسته است. فوتبال را در خیابان‌ها یاد گرفتم. نمی‌توانستم در تیمی متفاوت با تیم برادرم بازی کنم زیرا اگر این کار را می‌کردم، تمام مدت در حال دعوا با هم بودیم. نمی‌توانستم شکست بخورم، نمی‌توانستم در صورت درگیری با آنها خودم را کنترل کنم؛ این‌ها چیزهایی است که در زندگی یاد می‌گیرید. وقتی کار بدی می‌کردم، احساس بدی به من دست می‌داد و اینگونه در زندگی پیشرفت کردم.

مهاجم اتلتیکو مادرید خاطرنشان کرد: وقتی شانس رفتن به پرتغال زیاد شد، پدرم ترسید زیرا آنجا مدیر برنامه‌های زیادی هستند که بازیکنان جوان را به پرتغال می‌برند و سپس آنها را رها می‌کنند. سپس قرارداد من را دید و خیالش راحت شد. در ابتدا تغییر شیوه زندگی کار سختی بود اما به اینکه زندگی بهتری برای خانواده‌ام فراهم کنم، بجنگم و مبارزه کنم، فکر می‌کردم. در زندگی برای بهتر شدن باید هر روز بجنگید.

وی اضافه کرد: از ترکیه پیشنهادی داشتم؛ به تمرینات رفتم و مصدوم شدم. پیامی از سوی خدا بود. به خدا ایمان دارم. اگر این اتفاق برای من افتاد، دلیلی داشت. بنابراین دوباره از صفر شروع به کار کردم.

کاستا گفت:‌ سیمئونه خیلی با من روراست بود. باید در زندگی همین روش را در پیش بگیرید و سیمئونه انسان منصفی است. زندگی من همیشه مبارزه و جنگیدن بوده است. این چیزی است که درون من است، نمی‌توانم آن را تغییر دهم. وقتی ذهنم را روی چیزی معطوف کنم، نمی‌گذارم از ذهنم فرار کند.

وی افزود: گلی که در فینال کوپا‌دل‌ری زدم، مهم‌ترین گلی بود که تاکنون به ثمر رسانده‌ام. گل‌هایی که در فینال زده می‌شود، همیشه مهم هستند و وقتی مهم‌تر می‌شود که پس از مدتی طولانی پیروز شوید و سپس جام قهرمانی را به دست آورید، خاطره فوق‌العاده‌ای بود.

مهاجم تیم ملی اسپانیا گفت:‌ داورهای از خود راضی را دوست ندارم. این مرا می‌کشد. اگر آنها با من خوب حرف بزنند؛ سعی می‌کنم رفتار خوبی با آنها داشته باشم. در بازی‌های پرتنش همیشه رقابت وجود دارد و گاهی نمی‌توانیم خودمان را کنترل کنیم.

وی تأکیدکرد: هرگز تصور نمی‌کردم به تیم ملی اسپانیا دعوت شوم. وقتی فهمیدم تیم ملی اسپانیا قصد دارد مرا دعوت کند؛ به خیلی چیزها فکر کردم؛ چرا که نه؟ این یک مزیت است که قهرمان جهان بخواهد برای آنها به میدان بروید؛ به خصوص با وجود بازیکنان خوبی که دارند. این را مسئله مهمی حس کردم و برایش ارزش زیادی قائل شدم. ویسنته دل بوسکه به من نشان داد که چه شخصیتی دارد. من دوست دارم رو در رو با افراد صحبت کنم. دروغ و راست را حس می‌کنم و دل بوسکه بسیار روراست بود. او هیچ وعده‌ای به من نداد. قول دادن را دوست ندارم؛ دوست دارم به وعده‌ها عمل شود؛ این چیزی است که ارزش دارد.

دیگو کاستا یادآور شد: دنی آلوس هرگز تلاش نکرد مرا متقاعد کند که به تیم ملی برزیل ملحق شوم. نه او و نه هیچ بازیکن دیگری در تیم ملی برزیل این کار را نکردند. دعوت شدن از سوی تیم ملی برزیل یک رویا و لحظه منحصر به فردی بود. اسکولاری مرا دعوت کرد زیرا فکر می‌کرد بازیکن مفیدی باشم نه اینکه نگذارد برای اسپانیا به میدان بروم.

وی اظهار داشت: مردم ورزشگاه‌هایی را که بازی‌ها در آن برگزار می‌شود، دوست دارند. فکر نمی‌کنم کسی به خانواده من صدمه بزند. ما برزیلی‌ها مردمی احساساتی هستیم اما خیلی‌ها هم از اسپانیا حمایت می‌کنند.

مهاجم برزیلی‌الاصل اتلتیکو مادرید خاطرنشان کرد: با راموس کنار می‌آیم؛ ما اخلاق مشابهی داریم. می‌جنگیم؛ مبارزه می‌کنیم و وقتی سوت پایان زده می‌شود، همه‌چیز تمام می‌شود. منتظرم تا پیراهن تیم ملی اسپانیا را بپوشم. وقتی این کار را انجام دهم، به خانواده‌ام و تمام کسانی که از من حمایت کردند، فکر می‌کنم. همه چیزی را که دارم از راه تلاش و مبارزه به دست آوردم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391