برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ابراز نگرانی فیفا از چالش های امنیتی در زمان برگزاری جام جهانی برزیل

جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۲، ساعت ۱۳:۴۲ — واحد مرکزی خبر

فدراسیون بین المللی فوتبال - فیفا - اعلام کرد درباره چالش های امنیتی طی برگزاری رقابت های جام جهانی در برزیل نگران است اما از برگزاری تظاهرات عمومی در ماه ژوئن هراسی ندارد.

تیم تیم ملی برزیل

رالف موتشکه مدیر امور امنیتی فیفا اعلام کرد:« فیفا کادر فنی زیاد در اختیار دارد. ما شمار کارکنان خود را طی برگزاری بازی های جام جهانی برزیل افزایش می دهیم. » او همچنین گفت:« فیفا احساس نمی کند هدف خشم معترضان قرار خواهد گرفت ما نمادهای خود را پنهان نمی کنیم. از این که جام جهانی در برزیل برگزار می شود، خوشحالیم.» موتشکه افزود فدراسیون بین المللی فوتبال از افزایش تدابیر امنیتی از سوی مقامات برزیل استقبال کرده است. او همچنین گفت فیفا « به تضمین امنیتی هواداران فوتبال ، بازیکنان و هر کسی که در برگزاری این رقابت های مشارکت دارند، متعهد است.» او افزود:« ابراز نگرانی درباره بازی های جام جهانی امری عادی است به ویژه در ارتباط با برگزاری تظاهرات معترضان در برزیل. شکی نیست که فیفا و کمیته محلی سازمان دهنده این رقابت‌ها هر گونه خشونت را محکوم خواهند کرد. این موضوع برای ما قابل قبول نیست. » بیم از بروز خشونت طی برگزاری بازی های جام جهانی از برگزاری اعتراضات در ماه ژوئن گذشته در سراسر برزیل علیه فساد، ضعف خدمات دولتی و هزینه های چند میلیارد دلاری برای برگزاری این رقابت‌ها نشأت گرفته است . موتشکه گفت تظاهرات مستقیما به فیفا مربوط نمی شود و درباره درخواست های مردم برزیل از مقامات این کشور است. او گفت:« مطمئنا معترضان از این موضوع به نفع خود استفاده می کنند زیرا که بازی های جام جهانی توجه بسیاری را به خود جلب می کند.» از سال گذشته تظاهراتی در برزیل برگزار شده است . روز چهارشنبه نیز شماری از افراد در ریو دو ژانیرو تظاهرات برگزار کردند. به گزارش خبرگزاری فرانسه از برزیل، طی برگزاری جام کنفدراسیون‌ها در سال گذشته ، هیچ یک از بازی‌ها به سبب اعتراضات به تأخیر نیفتاد. اما پلیس مجبور شد در اطراف ورزشگاه‌ها زنجیره امنیتی ایجاد کند .

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391