برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

نا آرامی‌ها در آفریقا موجب محروم شدن سه کشور از میزبانی فوتبال شد

شنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۰۹:۵۶ — ایرنا

ناآرامی های سیاسی دربرخی کشورهای آفریقایی موجب آن شده تا میزبانی رقابتهای فوتبال از سه کشور گرفته وبه یک کشور بی طرف منتقل شود.

کنفدراسیون فوتبال آفریقا / کاف / اعلام کرده که دیدارهای خانگی رقابتهای فوتبال جام ملتهای آفریقا وجام باشگاههای این قاره به دلیل بی ثباتی امنیتی و درگیریهای داخلی در کشورهای آفریقای مرکزی،لیبی وجنوب سودان دریک کشور بی طرف برگزار شود.

طبق اعلام /کاف/ تیم ملی فوتبال لیبی قرار است نخستین دیدار خانگی خود را مقابل رواندا درمقدماتی جام ملتهای آفریقا فردا/یکشنبه / را درتونس برگزار کند.

لیبی از زمان سرنگونی معمرقذافی دیکتاتور سابق این کشور همواره دیدارهای خانگی خود را در تمامی رقابتها در یک کشور ثالث برگزار می کند.

طبق تصمیمی که چهار سال پیش گرفته شد، لیبی درسال ۲۰۱۷به عنوان میزبان مرحله نهایی جام ملتهای آفریقا معرفی شده، ولی باشدت گرفتن ناآرامی های داخلی پس از انقلاب مردمی این کشور، کنفدراسیون فوتبال آفریقا تلویحا گفته که ممکن است از لیبی سلب ومیزبانی این رویداد مهم افریقایی به یک کشوردیگر منتقل شود.

همچنین تیم الاهلی شهربنغازی لیبی دررقابتهای فوتبال مقدماتی جام باشگاه های آفریقا ازهم اکنون شهرخارطوم سودان را برای برگزاری دیدارهای خانگی خودکه درنخستین ایستگاه بایدبه مصاف الترجی تونس برود به کمیته مسابقات اعلام کرده است.

همچنین تیم ملی فوتبال جنوب سودان به دلیل جنگهای داخلی نمی تواند مسابقات خود را درشهر جوبا یاشهرهای دیگر این کشور نوپا برگزار کند ،ازاین رو، خارطوم پایتخت سودان را برای میزبانی دیدارهای خانگی خود در مقدماتی جام ملتهای آفریقا برگزیده است.

همچنین کشورآفریقای مرکزی که اینروزها شاهد زد وخوردهای قبیله ای است ناچار شده بازی فردا/یکشنبه /خود را مقابل گینه بیسائو درچارچوب مقدماتی جام ملتهای آفریقا دربرازافیل مرکز کنگو انجام دهد.

مرحله نهایی سی وسومین دوره جام ملتهای آفریقا قرار است درسال ۲۰۱۵ در مراکش برگزار شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391