برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بلاتر: فرانسه، چاره ای جز به رسمیت شناختن حجاب زنان فوتبالیست ندارد

دوشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۱:۵۸ — ایرنا

رییس فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در واکنش به رد حجاب بانوان فوتبالیست از سوی فدراسیون فوتبال فرانسه تاکید کرد: این کشور، چاره ای جز به رسمیت شناختن حجاب فوتبال بانوان ندارد.

«ژوزف سپ بلاتر » در اظهاراتی که یکشنبه شب از شبکه بی گن اسپورت پخش شد، افزود: فدراسیون فوتبال فرانسه جزئی از فیفاست و باید به قوانین فیفا احترام بگذارد.

وی تصریح کرد: هیاتی که قوانین بین المللی فوتبال را در فیفا بررسی می‌کند به این نتیجه رسیده است که حجاب مشکلی برای بانوان علاقمند به استفاده از آن ایجاد نمی کند.

رییس فدراسیون بین المللی فوتبال ( فیفا )، افزود: بنابراین امکان ندارد که یک فدراسیون بگوید من این قانون را نمی پذیرم بنابراین فدراسیون فوتبال فرانسه چاره ای جز پذیرش این قانون ندارد.

بلاتر همچنین درباره برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در سال ۲۰۲۲ که قرار است به میزبانی قطر برگزارشود،گفت: بهترین زمان برای برگزاری این مسابقات ماه های پایانی سال است.

وی تصریح کرد : به نظر ما به رغم آنکه قطری‌ها می گویند برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ در فصل تابستان مشکلی ندارند اما بازی کردن در فصل تابستان در قطر امکانپذیر نیست.

شبکه بی گن اسپورت اضافه کرد: از زمانیکه قطر به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ انتخاب شده، در نقاط مختلف جهان واکنش های مختلف را در پی داشته است .

این شبکه اضافه کرد: درجه حرارت بالای این منطقه در فصل تابستان امکان برگزاری این مسابقات را غیر ممکن می سازد و از سوی دیگر تغییر در برنامه جام جهانی ، مشکلات زیادی را در تقویم فدراسیون بین المللی فوتبال بوجود می آورد.

وی درباره کشته شدن هفت کارگرد در پروژه های ساختمانی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل نیز گفت: فوت این کارگران براثر اشتباه در انجام کار بوده است و ربطی به فوتبال ندارد.

بلاتر با اشاره به قرارداد کشورهای آلمان و فرانسه برای انجام پروژه های ساختمانی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، افزود: آلمان و بویژه فرانسه مسوول جان باختن این کارگران هستند.

رییس فدراسیون بین المللی فوتبال درباره پیشنهادها برای تغییر مدت زمان برگزاری مسابقات فوتبال نیز تاکید کرد: ۹۰ دقیقه بازی بدون توقف از اهمیت و زیبایی قوتبال است لذا نباید با اشتباهات خود زیبایی این بازی را از بین ببریم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391