برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

انتشار اسناد اقدامات شهر «ریو دو ژانیرو» برای جام جهانی

یکشنبه، ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۰:۵۲ — فارس

مقامات شهر ریو دوژا نیروی برزیل سند مربوط به موارد مورد نیاز لجستیکی و خدمات لازم را برای رسانه‌ها طی برگزاری رقابت‌های جام جهانی - ۱۲ ژوئن تا ۱۳ ژوئیه - ارائه کردند.

ریو دو ژانیرو طی برگزاری رقابت‌های جام جهانی میزبان هفت بازی از جمله دیدار فینال خواهد بود.

ادواردو پائس شهردار ریودوژانیرو اعلام کرد: این یک سند عمومی نیست بلکه سندی کاری برای رسانه‌ها، مقامات دولتی و شرکت‌های مرتبط با برگزاری رقابت‌های جام جهانی است، اما برای مشاهده عموم در اینترنت نیز قرار خواهد گرفت.

پائس اعلام کرد که۵۶ درصد بلیط بازی‌های ورزشگاه ماراکانا توسط هواداران خارجی خریداری شده است.

برزیل انتظار دارد طی برگزاری رقابت‌های جام جهانی میزبان حدود ۶۰۰ هزار گردشگر خارجی باشد که بیشتر آنها وارد ریو دو ژانیرو خواهند شد.

این سند درباره موضوعاتی از قبیل حمل و نقل و مسائل امنیتی است که به صورت منظم به روز خواهد شد.

روزهای برگزاری بازی‌ها طی جام جهانی در ریو به طور جزیی یا کامل روزهای تعطیل خواهند بود تا بدین ترتیب میزان ترافیک در این شهر کاهش یابد.

روزهای ۱۸ و ۲۵ ژوئن از ظهر تعطیل خواهند بود و در روز چهارم ماه ژوئن نیز در ریودو ژانیرو به طور کامل تعطیل خواهد بود. دیگر دیدارها در آخر هفته برگزار خواهند شد.

خطوط ویژه اتوبوس در این روزها در ریوایجاد خواهد شد که فرودگاه سانتوس دو مونت را به غرب این شهر متصل خواهد کرد و بدین ترتیب دسترسی به ورزشگاه ماراکانا تسهیل می‌شود.

شهرداری ریو دو ژانیرو اعلام کرد: پیش بینی می‌شود ۵۸ درصد از رفت و آمدها از طریق مترو انجام شود.

در روزهای برگزاری بازی‌ها فروش مشروبات الکلی و همچنین انجام تبلیغات برای حامیان مالی غیر رسمی ممنوع خواهد بود.

پائس گفت: ریودو ژانیرو تقریباً برای برگزاری تظاهرات نیز آماده می‌شود، افرادی که به هزینه‌های بیش از ۱۱ میلیارد دلاری این بازی‌ها اعتراض دارند.

وی ادامه داد: اعترض علیه رقابت‌های جام جهانی و دولت با هدف بیان عقاید شخصی است و سانسور یا محدودیتی در این زمینه اعمال نخواهد شد.

شهردار ریو افزود: ممنوعیت تظاهرات اقدامی قدرت طلبانه خواهد بود،اما هیچکس خشونت را نمی پذیرد.

همچنینخبرگزاری فرانسه از ریو دو ژانیرو گزارش داد که در ماه‌های اخیر به طور منظم تظاهراتی علیه برگزاری رقابت‌های جام جهانی در برزیل برگزار شده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391