برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

اخراج اسرائیل از فیفا قوت گرفت

شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۷:۲۷ — مهر

یکی از مباحث نشست بعدی فدراسیون جهانی فوتبال، بررسی وضعیت اسرائیل و تعلیق و یا اخراج این رژیم از فیفا خواهد بود.

شاهزاده نواف بن فیصل بن فهد رئیس کل امور جوانان عربستان گفت: فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) شناسایی اسرائیل به عنوان تجاوزگر به شرایط ورزش فلسطین را مورد تصویب قرار خواهد داد. این تصمیم در اجلاس آینده فیفا مورد بررسی و تصویب قرار می‌گیرد.

وی افزود: ممکن است اسرائیل از عضویت در فیفا اخراج و یا به دلیل عدم تعهد کافی و عذرخواهی نکردن از ملت فلسطین فعالیت‌هایش به حالت تعلیق در بیاید.

نواف که با روزنامه "سبق" عربستان گفتگو کرده، ادامه داد: ۱۱ ماه پیش به عنوان رئیس اتحادیه عربی فوتبال درخواستی از سوی اتحادیه ورزش فلسطین و همچنین اتحادیه ورزش همبستگی اسلامی به ما رسید که در آن گزارشی پیرامون سرکوب ورزشکاران فلسطین دریافت کردیم. همچنین به موجب این گزارش از فعالیت‌های ورزشی به ویژه در حوزه فوتبال دریافت شده که مانع از فعالیت فوتبالیست‌های فلسطین می‌شود. علاوه بر این از ورود تجهیزات ورزشی به فلسطین جلوگیری می‌شود و از تولید هرگونه وسایل بازی در داخل فلسطین ممانعت به عمل می‌آید.

وی خاطرنشان کرد: ضمن اینکه از سفر تیم منتخب فلسطین جلوگیری شد. امری که با قوانین و شرایط موجود در ورزش بین المللی مغایرت دارد. ما به جز بلاتر رئیس فیفا، روسای اتحادیه بین قاره‌ای و مسئولان بین المللی مذاکراتی در خصوص تجاوزات رژیم اسرائیل به فلسطین داشتیم.

رئیس کل امور جوانان عربستان در پایان گفت: قرار است در نشست آینده فیفا درباره تعلیق عضویت اسرائیل، منع این رژیم از حضور در بازی‌های بین المللی و اخراج آن از فیفا در صورتی که تعهد کافی ندهند، بحث و بررسی شود. قطعا این مقدمه‌ای برای طرد اسرائیل از بازی‌های جهانی خواهد بود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391