برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فیفا عراق را به برگزاری انتخابات درزمان تعیین شده ملزم کرد

چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۰:۳۷ — ایرنا

فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) فدراسیون فوتبال عراق را ملزم کرد تا در ۳۱ مه (۱۰خرداد ماه ) انتخابات معرفی رییس ودیگر اعضای این فدراسیون را برگزار کند.

حسین سعید رییس سابق فدراسیون فوتبال عراق دراین زمینه گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC ) روز سه شنبه اعلام کرد که فیفا ۳۱ مه ۲۰۱۴ را به عنوان آخرین مهلت و زمان قطعی برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال عراق تعیین کرده است .

وی گفت: این درحالی است که قرار بود این انتخابات در ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین ماه ) برگزار شود اما این زمان به دلایل مختلفی به تعویق افتاد .

وی اظهار کرد: نمایندگانی از فیفا و ای اف سی برای نظارت بر روند انتخابات در عراق حضور می یابند.

دراین انتخابات ،ناجح حمود رییس کنونی و عبدالخالق مسعود معاونش بر سر کرسی ریاست آتی فدراسیون فوتبال عراق رقابت تنگاتنگی دارند.

انتخابات این دوره تکرار سناریوی انتخابات سال ۲۰۱۱ است. زمانی که ناجح حمود رییس کنونی و حسین سعید رییس فدراسیون در آن دوران با یکدیگر رقابت کردند و ناجح حمود توانست آرای بیشتری به دست آورد وبه کرسی ریاست تکیه کند. ناجح حمود در آن دوران معاون حسین سعید بود .

انتخابات سال ۲۰۱۱ بعدا توسط دیوان داوری ورزش (کاس) به دلیل وجود تخلفات متعدد و دخالت دولت در روند انتخابات ابطال و مقرر شد انتخابات جدید برگزار شود اما وجود اختلافات و دودستگی نامزدها درسایه شرایط نامساعد امنیتی عراق موجب شد که بارها زمان انتخابات عوض شود و به تعویق بیفتد . از این رو فیفا روز گذشته به صورت مستقیم دخالت کرد و برگزاری انتخابات را در زمان تعیین شده یعنی دهم خرداد الزامی اعلام کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391