برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جام جهانی شاهد سخت گیرانه ترین آزمایش دوپینگ خواهد بود

شنبه، ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۲:۴۳ — ایرنا

شرکت کنندگان در جام جهانی برزیل تحت سخت ترین آزمایش دوپینگ این رشته ورزشی که تاکنون انجام شده قرار می گیرند.

به گزارش منابع اینترنتی، بازیکنان قبل و هنگام برگزاری جام جهانی و احتمالا مدتها بعد از این تورنمنت تحت آزمایش قرار می گیرند.

نمونه های خون و ادرار برای مدت ۱۰ سال نگه داری می شود تا با استفاده از روشهای پیشرفته جدید امکان آزمایش آنها وجود داشته باشد.

فیفا جزو ۲۴ نهاد بین المللی ورزشی است که توصیه های جدیدی را با هدف مقابله با تقلب های دارویی ارایه کرده است. این توصیه‌ها در شماره ویژه مجله طب ورزشی بریتانیا منتشر شده است.

یکی از اهداف مهم تشدید آزمایش‌ها این است که به عنوان عامل بازدارنده تقلب های دارویی عمل کند.

پروفسور دووراک افسر ارشد پزشکی فیفا گفت: مبارزه با دوپینگ طی ۱۰ تا ۱۵ سال گذشته تشدید شده است، اما افزایش روشهای نمونه گیری ساده مانع از ادامه تقلب برخی ورزشکاران نشده است.

دووراک گفت: ورزشکاران هرگز نمی توانند پیش بینی کنند که آیا داروهایی که در حال حاضر غیرقابل تشخیص است در آینده نیز شناسایی نشود.

وی گفت تقلب‌ها در گذشته همیشه یک گام از ما جلوتر بوده است، اما اگر بتوانیم نمونه‌ها را تا ۱۰ دیگر نگه داری کنیم به این معنی است که ۱۰ سال زمان برای ابداع آزمایشهای جدید و روشهای جدید فرصت داریم تا تقلب های دارویی را کشف کنیم.

وین رونی، استیون جرارد و گری کهیل جزو اولین ورزشکاران برگزیده ای هستند که تحت برنامه جدید آزمایش دوپینگ قرار می گیرند. دانشمندان امیدوارند این برنامه استفاده از داروهای نیروزا را کاهش دهد.

نمونه های خون و ادرار بازیکنان در جام جهانی برزیل با نمونه های گرفته شده در رقابتهای قبلی مقایسه می شود تا هر گونه تفاوتی مشخص شود.

براساس توصیه های جدید، علاوه بر ذخیره طولانی نمونه های آزمایش، زنان و مردان ورزشکار باید گذرنامه بیولوژیکی داشته باشند.

این امر امکان بررسی پرونده بیولوژیکی آنها را در یک دوره زمانی میسر می سازد و تغییرات جزیی در نقشه ژنتیکی منحصر بفرد ورزشکاران را که در اثر روشها و مواد دوپینگی ایجاد می شود بدون آنکه نیازی به مشاهده ماده دوپینگی باشد، نشان می دهد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391