برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

جریمه سنگین منچسترسیتی و پاری سن ژرمن از سوی فیفا

سه‌شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۵:۵۱ — فارس

۲ باشگاه منچسترسیتی و پاری سن ژرمن به خاطر عدم رعایت قانون فیرپلی مالی توسط یوفا جریمه شدند.

تیم منچسترسیتی

بر اساس قانون فیرپلی مالی یوفاهیچ باشگاهی در اروپا نمی‌تواند بیش از ۳۷ میلیون پوند در طول دو فصل زیان داشته باشد. این در حالی است که منچسترسیتی سال ۲۰۱۲ ضرری معادل ۹۷ میلیون پوند و در سال ۲۰۱۳ نیز ۵۱.۶ میلیون پوند زیان داشته است.

یوفا این قانون را برای جلوگیری از هزینه‌های بی رویه تیم‌های متمول اتخاذ کرد زیرا آنها نباید بیش از درآمدهایی که داشته‌اند هزینه کنند. میشل پلاتینی، رییس یوفا هم بر این باور است که هزینه‌های بیش از سقف سود و درآمد باشگاه‌ها در حال آسیب رساندن به ورزش فوتبال است.

چندی پیش آرسن ونگر برای چندمین بار از یوفا خواسته بود تا با تیم‌هایی که این قانون را رعایت نمی‌کنند برخورد کند زیرا به زودی هیچ تیمی به این قانون احترام نخواهد گذاشت. اکنون مشخص شده یوفا دو تیم منچسترسیتی و پاری سن ژرمن که دو تیم متمول هستند و توسط سرمایه‌داران عرب اداره می‌شوند با جریمه‌ای معادل ۵۰ میلیون پوند روبه‌رو شده‌اند.

تیم‌هایی که فیرپلی مالی را رعاین نمی‌کنند همچنین در لیگ قهرمانان اروپا نمی‌توانند از ۲۵ بازیکن استفاده کنند. آنها فقط مجاز به استفاده از ۱۸ تا ۲۱ بازیکن هستند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391