برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مارتینو: گاهی لیاقت فرصت دوباره را ندارید

یکشنبه، ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۰:۳۹ — فارس

سرمربی آرژانتینی بارسلونا اعلام کرد شاید منطقی نباشد که از این باشگاه فرصت دوباره‌ای را طلب کند.

جراردو تاتا مارتینو پذیرفت که امیدهای اندک تیمش برای قهرمانی پس از تساوی مقابل ختافه بر باد رفته است. وی پس از این مسابقه اظهار داشت: وقتی احساس کنید که منطقی است، گاهی به دنبال فرصت دوم خواهید بود و زمان‌هایی هم هست که احساس می‌کنید لیاقتش را ندارید. من افکار خودم را می‌دانم؛ فکر می‌کنم هنوز زمان هست. انتظار تساوی را نداشتیم. همیشه این امکان وجود دارد که به اهدافمان نرسیم اما نه به خاطر اشتباهات خودمان. امروز به صورت عجیبی گاهی تمرکزمان را از دست می‌دادیم و بهایش را پرداختیم. بهای سنگینی برای آن پرداختیم. آنها موقعیت‌های زیادی خلق نکردند اما از آنها استفاده کردند.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم که برای پیروزی به اندازه کافی عالی کار کردیم. ارزیابی کلی ما از این فصل خوب نیست، چه شخصا و چه برای بارسلونا. فصل بسیار سختی با مشکلات خارجی داشتیم که آنها را پشت سر گذاشتیم. من فکر می‌کنم پایانی ناعادلانه رقم خورد و به خصوص در مسابقه‌ای که ما هرکاری برای پیروزی انجام دادیم. مسئولیت اشتباهات در این مسائل بر عهده مربی است.

سرمربی بارسلونا خاطرنشان کرد: در کورس قهرمانی لالیگا هرچه در توان داشتیم، به اجرا گذاشتیم. مطمئنا چیزهای بیشتری می‌خواستیم اما اگر امروز نتوانستیم به پیروزی برسیم، پس لیاقت نداشتیم که در آخرین روز مسابقات همچنان شانس قهرمانی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: من فکر می‌کنم بازیکنان این توانایی را دارند که بازی با تیم‌های باشگاهی‌شان را یک طرف بگذارند و روی تیم‌ملی تمرکز کنند. این یک داستان کاملا متفاوت است. انتظار ما از دو مسابقه آخر لیگ این است که تنها فصل را به پایان برسانیم و هیچ توقع دیگری نداریم.

مارتینو در پاسخ به اینکه آیا از بودن در بارسلونا خوشحال است، گفت: مسئله خوشحالی نیست اما ما نتوانستیم در این فصل هیچ افتخاری کسب کنیم یا تیم را در بهترین شرایطش ببینیم. در فصلی که گذشت از بهترین شرایطمان فاصله داشتیم. عقیده ندارم که بازیکنان در شرایط بدی هستند. من دیدم که بازیکنانم تمام تلاششان را به کار بستند.

وی تأکید کرد: وقتی به اهدافتان نمی‌رسید، به دنبال توجیه هستید. من نمی‌خواهم با مطرح کردن مسئله نیمار عدم موفقیت‌مان را توجیه کنم یا از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنم. همه چیز را به مسائل دفاعی مربوط نمی‌کنم. در کل فصل در خیلی از موارد کمبود داشتیم. این سال فراز و نشیب‌های زیادی در بسیاری از جنبه‌های بازی برای ما داشت. از سه تیمی که برای قهرمانی در لیگ می‌جنگیدند، ما کمتر از همه ثبات داشتیم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391