برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

خط و نشان معترضین برپایی جام جهانی فوتبال برزیل به دولت

جمعه، ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۳، ساعت ۱۰:۲۴ — ایرنا

معترضان به برپایی جام جهانی فوتبال در برزیل، روز پنجشنبه با برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز در شهرهای مختلف این کشور، برای دولت ˈدیلما روسفˈ خط و نشان کشیدند.

این اعتراضات که در شهرهای مختلف از جمله سائوپائولو و ریودو ژانیرو برگزار شد، می تواند پیش نمایشی از موج ناآرامی‌ها در طول بازی های جام جهانی این کشور باشد که ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد ) آغاز می شود.

معترضان امروز با مسدود کردن مهمترین بزرگراه های شهر سائوپائولو در شرق کشور، فعالیت های تجاری و اقتصادی این شهر را مختل کردند.

در ˈایتاکراˈ واقع در شمال شرقی این شهر نیز گروهی که گفته می شود از اعضای ˈجنبش کارگران بی خانمانˈ هستند، حرکت خود را به سوی ورزشگاه ˈآرنا کورینتیانسˈ، مکانی که قرار است بازی افتتاحیه جام جهانی بین دو تیم برزیل و کرواسی در آن انجام شود، آغاز کردند.

تشکل های کارگری و سازمان های معترض در برزیل، دلیل فعالیت های اعتراضی خود را نیاز کشور به خدمات مناسبت تر از جمله آموزش و پرورش و حمل و نقل عمومی عنوان کردند.

آنان معتقدند که برزیل کمبودهای زیادی در این زمینه دارد که از سوی دولت توجه چندانی به آن نمی شود.

سال گذشته، میلیون‌ها برزیلی نیز در طول برگزاری جام کنفدراسیون به خیابان‌ها آمدند و با اعتراض های خود، از محبوبیت روسف کاستند. این اعتراض‌ها در حالی صورت می گیرد که برزیل در ماه اکتبر نیز انتخابات ریاست جمهوری را پیش رو دارد و یک شکست دیگر در جام جهانی می تواند برای انتخاب مجدد روسف، فاجعه بار باشد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391