برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

بلاتر: در دادن میزبانی به قطر اشتباه کردیم

شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۲:۵۱ — ایسنا

رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال تاکید کرد که به هیچ وجه میزبان جام‌جهانی ۲۰۲۲ تغییر نخواهد کرد.

سپ بلاتر

قطر در حالی به عنوان میزبان جام‌جهانی ۲۰۲۲ انتخاب شده است که همچنان بحث تبانی و رشوه درباره نحوه گرفتن میزبانی از سوی این کشور مطرح است. روزنامه تلگراف انگلیس بارها دست به افشاگری زد و از رشوه دادن شیخ‌نشیان قطری به اعضای کمیته اجرایی فیفا خبر داد.

انگلیسی‌ها که در رقابت با قطر میزبانی جام‌جهانی ۲۰۲۲ را از دست دادند، همچنان امیدوار هستند که میزبانی از قطر گرفته شود اما به نظر نمی‌رسد که فیفا قصد تغییر میزبان جام‌جهانی ۲۰۲۲ را داشته باشد.

سپ بلاتر، رئیس فدراسیون بین‌المللی فوتبال که برای شرکت در نشست اعضای کمیته فنی فیفا به برزیل رفته است، در سخنانی که روزنامه الرایه قطر منتشر کرد، تاکید کرد که میزبانی جام‌جهانی ۲۰۲۲ از قطر پس گرفته نخواهد شد. او گفت: باید تاکید کنم که قطر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ است و اصلا در صدد تغییر میزبان نیستیم. در نشست اخیر کمیته اجرایی فیفا همه اعضا به این نتیجه رسیدند که جام‌جهانی ۲۰۲۲ در قطر برگزار شود و در این تصمیم خود هیچ شکی نداریم.

البته رئیس سوئیسی فدراسیون بین‌المللی فوتبال پیش از این اعتراف کرد که انتخاب قطر به عنوان میزبان جام‌جهانی تصمیمی اشتباه بوده است: "مردم در زندگی خود اشتباه‌های زیادی می‌کنند و نمی‌توان انتظار داشت که فیفا اصلا اشتباه نکند. ما نیز در دادن میزبانی به قطر اشتباه کردیم. گزارش کمیته فنی ما از این کشور نشان داد که قطر در طول تابستان بسیار گرم است اما کمیته اجرایی فیفا همگی تایید کردند که جام جهانی در این کشور برگزار شود."

شیخ احمد فهد، رئیس کمیته المپیک آسیا هم به حمایت از میزبانی قطر پرداخت و تلاش انگلیسی‌ها را نوعی نژادپرستی علیه کشورهای عربی دانست. او گفت: خبرهایی که هر از چند گاه رسانه‌های انگلیسی منتشر می‌کنند نوعی نژادپرستی علیه قطر و کشورهای عربی به شمار می‌آید. قطر میزبان جام‌جهانی ۲۰۲۲ است و در این هیچ شکی وجود ندارد. ما در کمیته المپیک آسیا از قطر حمایت می‌کنیم و در برابر هرگونه نژادپرستی خواهیم ایستاد.

بحث تبانی و رشوه جام‌جهانی ۲۰۲۲ تنها مشکل میزبانی قطر نیست. زمان برگزاری این رقابت‌ها هم یکی از جدی‌ترین مشکلات فیفا به شمار می‌آید. در ابتدا مقرر شد که جام‌جهانی قطر در تابستان برگزار شود اما گرمای بیش از حد قطر سران فیفا را به این فکر انداخته است که زمان برگزاری این رقابت‌ها را از تابستان به زمستان تغییر دهند که انگلیس به شدت مخالف این تصمیم است. قرار است تصمیم نهایی در سال ۲۰۱۵ گرفته شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391