برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

برزیلی‌ها طرفدار قهرمانی آرژانتین هستند

سه‌شنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۵:۵۹ — ایرنا

مردم برزیل با توجه به اتفاقات اخیر در این کشور و موج نارضایتی از هزینه های بالای جام جهانی ترجیح می دهند همسایه جنوبی آنها، آرژانتین جام قهرمانی را به خانه ببرد!

یکی از خبرنگاران برزیلی در این باره گفت: ما مردمی داریم که فکر می کنند قهرمانی برزیل بر وضعیت کنونی صحه می گذارد و شرایط موجود همچنان پایدار خواهد ماند. نظری که ظاهرا طرز فکر عموم مردم است.

انتخابات ریاست جمهوری برزیل ماه اکتبر ۲۰۱۴ برگزار می شود و به نظر می رسد موفقیت و یا شکست تیم ملی فوتبال برزیل نقش زیادی بر پیروزی خانم «دیلما روسف» رییس جمهور فعلی داشته باشد.

بنابراین اگر نیمار بتواند انتظارات را برآورده کند، شاید نیازهای مردم برزیل یکبار دیگر نادیده گرفته شود و همانند سال گذشته هزینه های حمل و نقل عمومی باز هم افزایش یابد!

با وجود این هنوز اطمینانی از برگزاری آرام مسابقات جام جهانی وجود ندارد.

در واقع بیشتر برزیلی‌ها ترجیح می دهند آرژانتین و لیونل مسی قهرمان جام شوند. چون از یک سو محبوبیت دولت روسف در کشوری که روماریو یکی از اعضای کنگره آن است و رونالدو می خواهد سیاستمدار شود، کاهش می یابد و از سوی دیگر گالوائو بوئنو از مفسران نامدار برزیل که سال‌ها است آرژانتین را به سخره می گیرد، اعلام کرده که اگر آرژانتین قهرمان شود، میکروفون را کنار می گذارد.

جدا از مسایل سیاسی احساس می شود که لوییس فیلیپه اسکولاری سرمربی برزیل به برخی از بازیکنان بسیار وفادار است و دلیل قهرمانی تیم برزیل در جام جهانی ۲۰۰۲ به خاطر وجود بازیکنان با استعدادی مثل رونالدو، ریوالدو و رونالدینیو بود.

به همین دلیل هم بازیکنان برزیل در آخرین دیدار دوستانه خود مقابل صربستان از سوی تماشاگران هو شدند.

اسکار، هالک، نیمار و فرد چهار بازیکن خط حمله برزیل هستند و سرمربی تمایلی برای تغییر آنها ندارد. این موضوع موجب شده مردم فکر کنند تیم اسکولاری فقط به دنبال نتیجه است.

تیم برزیل در جام های جهانی گذشته مملو از ستارگانی چون په له، گارینچا، ریولینو، جرزینیو، روماریو و رونالدو بوده است و این بار اگر نیمار نتواند خوش بدرخشد، این تیم با نسل های قبلی خود فاصله زیادی خواهد گرفت.

با وجود این، همه برزیلی‌ها هم نظر نیستند به طوریکه بخش قابل توجهی از مردم این کشور به محض کسب اولین پیروزی تغییر عقیده خواهند داد و سیل حمایت های خود را به سوی تیم ملی کشورشان سرازیر خواهند کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391