برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

برزیل برای امنیت جام جهانی پنج برابر بیش از آفریقای جنوبی هزینه می کند

دوشنبه، ۱۹ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۹:۰۳ — واحد مرکزی خبر

بودجه ای که برزیل برای تامین امنیت بازی های جام جهانی ۲۰۱۴ اختصاص داد پنج برابر بیش از بودجه ای است که دولت آفریقای جنوبی برای تامین امنیت جام جهانی ۲۰۱۰ اختصاص داده بود.

روزنامه دیلی تلگراف انگلیس شب گذشته در پایگاه اینترنتی خود با بیان این مطلب، بودجه اختصاص داده شده به بخش امنیتی جام جهانی برزیل را حدود ۸۴۰ میلیون دلار عنوان کرد و نوشت:«میانگین جرایم و بزهکاری‌ها در کوچه و خیابان های برزیل بسیار بالاست. جرم و جنایت به ویژه در مناطق شمال شرق برزیل بیش از دیگر مناطق در این کشور است. هم زمان دولت برزیل در پی آن است تا با اعتصاب‌ها و تظاهرات احتمالی مخالفان در ایام برگزاری جام جهانی برخورد تندی داشته باشد زیرا اتحادیه های صنفی و مشاغل در برزیل تلاش می کنند با استفاده از فرصت میزبانی جام جهانی ، خواسته هایشان را پیگیری کنند و صدایشان را به گوش جهانیان برسانند.»

یک کارشناس امنیتی در آمریکای لاتین می گوید:«خطرات و تهدیداتی که در شهرهای میزبان جام جهانی در برزیل وجود دارد به سه دسته تقسیم می شود، برخی شهرها آمار بالایی در سرقت دارند، برخی شهرها آمار بالایی در سرقت و اعترضات بی پاسخ دارند و برخی از شهرها نیز آمار سرقت چندان بالایی ندارند اما دامنه اعتراضات آنان بسیار بالاست.»

این کارشناس افزود:« اعتراضات بی پاسخ و معطل مانده، در شهرهای مختلف میزبان وجود دارد اما به نظر می رسد در مقایسه با اعتراضاتی که در زمان برگزاری جام بین قاره ای در سال ۲۰۱۳ شاهد بوده ایم چندان قابل توجه نباشد زیرا دامنه اعتراضات در زمان برگزاری جام بین قاره ای در برزیل آنقدر زیاد بود که به تجربه ای برای نیروهای امنیتی این کشور تبدیل شده است بر همین اساس می توان پیش بینی کرد نهادهای امنیتی برزیل توانایی کنترل اعتراضات احتمالی را در روزهای برگزاری جام جهانی دارند اما شرایط زمانی نگران کننده خواهد شد که پلیس در برخورد با معترضان بسیار خشن عمل کند زیرا خشونت بیش از حد می تواند موجب تکرار اعتراضات سال ۲۰۱۳ برزیل، در روزهای برگزاری جام جهانی ۲۰۱۴ شود.»

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391