برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

کارکنان متروی سائوپائولو موقتا به اعتصاب خود پایان دادند

سه‌شنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۱:۵۷ — ایرنا

کارکنان متروی سائوپائولو به طور موقت دست از اعتصاب چند روزه خود کشیدند، ولی تهدید کردند در صورت محقق نشدن خواسته هایشان، در روز افتتاحیه جام جهانی اعتصاب خود را از سر می گیرند.

دوشنبه پنجمین روز اعتصاب این کارگران بود که بخاطر پرداخت نشدن حقوقشان دست به تجمع زده بودند.

روز گذشته پلیس مجبور شد برای متفرق کردن آنها از گاز اشک آور استفاده کرد، در حالی که یک دادگاه محلی نیز روز یکشنبه این اعتصاب را غیرقانونی اعلام کرد.

اعتصاب کارگران متروی سائوپائولو موجب شد میهمانان مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ که دوشنبه وارد این شهر شده بودند با ترافیک شدید و تاخیر بسیار در رفت و آمد خود روبرو شدند.

رهبران اتحادیه های کارگری و مسوولان محلی قرار است چهارشنبه مذاکرات برای حل این مشکل را دوباره آغاز کنند.

این اعتصاب دامنه نگرانی‌ها نسبت به توان حکومت برزیل برای کنترل اعتراض های خیابانی و جدال های کارگری و امکان تأثیر آنها بر بازی افتتاحیه برزیل برابر کرواسی در استادیوم سائوپائولو را افزایش داده است.

استادیوم نوساز محل برگزاری این بازی در بخش شرقی و محروم شهر واقع شده است.

اعتصاب کارگران متروی سائوپائولو در روز دوشنبه موجب ترافیک سنگین و تاخیر بسیار در رفت و آمد خودروها و هواداران فوتبال شد که از سراسر دنیا به این کشور سفر کرده اند. بسیاری از آنها بیش از دو ساعت در صف تاکسی فرودگاه بین المللی سائوپائولو و دو ساعت دیگر هم در مسیر رسیدن به هتل‌ها معطل شدند.

میگل خیمنز یکی از این هواداران می گوید: ادامه این وضعیت برزیل را با هرج و مرج مواجه می کند.

سائوپائولو شهر تجاری برزیل است که به غیر از دیدار افتتاحیه، میزبانی پنج بازی جام جهانی از جمله یکی از مسابقات مرحله نیمه نهایی را بر عهده دارد.

برزیل به خاطر ناتوانی در انجام به موقع پروژه های زیر ساختی مورد نیاز برای میزبانی جام جهانی با انتقادات بسیاری در داخل و خارج از این کشور روبرو شده است. بسیاری پیش بینی برگزاری یک جام خوب را در این کشور کرده اند، در حالی که عده زیادی از مردم برزیل از هزینه های صرف شده برای برگزاری این رویداد در کشورشان و عدم آمادگی لازم برای برگزاری این رویداد ناراضی هستند.

رودریگو فارز مدیر برزیلی یک شرکت فناوری که دوشنبه پس از یک سفر کاری از پرو به سائوپائولو بازگشت و او هم دو ساعت برای تاکسی معطل شد، گفت: از سال‌ها پیش می دانستیم که میزبان این جام هستیم، ولی کسی به فکر حل این مسائل نیفتاد.

پلیس سائوپائولو صبح دوشنبه برای متفرق کردن کارگران معترض در ایستگاه آنا روزا از گاز اشک آور استفاده کرد و شرکت مترو هم پس از آن از اخراج ۴۲ کارگر اعتصاب کننده خبر داد. مسوولان اتحادیه های کارگری از سرگیری و موفقیت مذاکرات آتی را منوط به بازگشت به کار این کارگران اخراجی اعلام کردند.

کارگران خواهان افزایش ۱۲درصدی حقوق و مزایای خود هستند در حالی که شرکت مترو اعلام کرده این افزایش تنها ۸.۷ درصد خواهد بود.

گروههای دیگر از جمله معلمان و رانندگان اتوبوس هم در هفته های اخیر برای افزایش حقوق خود در سائوپائولو دست به اعتصاب زدند. تحلیلگران بر این عقیده اند که صحنه منازعه مخالفان سیاسی حکومت، موجب آسیب به اقتصاد برزیل و ایجاد فضایی نا آرام در آستانه جام جهانی می شود.

سال گذشته نیز ناامیدی از وعده های محقق نشده و هزینه های گزاف ساخت استادیوم های جدید برای جام جهانی منجر به اعتراض های گسترده شد و میلیون‌ها برزیلی در حاشیه برگزاری جام کنفدراسیون به خیابان‌ها ریختند.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391