برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

فیفا: آزمایش های دوپینگ پیش از مسابقات جام جهانی فوتبال منفی است

سه‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۲۱:۵۳ — ایرنا

سایت رسمی فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) در گزارشی اعلام کرد که نتیجه همه آزمایش های دوپینگ از بازیکنان تیم‌ها پیش از برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ فوتبال در برزیل منفی است.

واحد مبارزه با دوپینگ ˈفیفاˈ از سلامت و پاکی فوتبالیست های حاضر در بیستمین دوره جام جهانی ۲۰۱۴ فوتبال در ابتدای این رقابت‌ها خبر داد.

به گزارش ایرنا، در آخرین گزارش ˈفیفاˈ در خصوص نتیجه آزمایش دوپینگ بازیکنان حاضر در رقابت های جام جهانی آمده است: نتایج تمامی آزمایش های دوپینگی که پیش از آغاز بازی های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل از بازیکنان حاضر در این تورنمنت به عمل آمد، منفی است.

در نخستین مرحله برنامه جامع مبارزه با دوپینگ ˈفیفاˈ که در آن برای اولین بار در خلال برگزاری رقابت های جام جهانی از بازیکنان حاضر در این رقابت‌ها آزمایش دوپینگ از طریق نمونه گیری ادرار و خون به عمل آمد، موردی از تخلف بازیکنان ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی ۲۰۱۴ گزارش نشد.

بر طبق گزارش واحد مبارزه با دوپینگ فیفا در مرحله نخست این برنامه، از ۸۰۰ بازیکن، یعنی ۹۱.۵ درصد از بازیکنان معرفی شده در فهرست نهایی ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی ۲۰۱۴ پیش از آغاز این بازی‌ها آزمایش دوپینگ گرفته شد که هیچ یک از آنها مثبت اعلام نشد.

بر اساس مقررات واحد مبارزه با دوپنیگ فیفا، بازیکنانی که هنوز از آنها آزمایش گرفته نشده است، ممکن در هر زمان از برگزاری رقابت های جام جهانی و بدون اعلام قبلی مورد آزمایش قرار گیرند

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391