برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ایران و روسیه در «جام جهانی سوریه» از برزیل و اسپانیا محبوب‌ترند

شنبه، ۲۴ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۵:۲۸ — فارس

در سوریه دو جام جهانی است. یکی جام جهانی فوتبال که چند روز است با فروش پرچم کشورهای مختلف آغاز شده و یکی «جام جنگ جهانی» است که وارد چهارمین سالش شده است. اولی هر چهار سال یک‌ بار و دومی چهارساله است.

بازار قدیمی «بازارچه» در «حلب» قبلا امید فوتبالدوستان سوری بود. برای اینکه فنی‌کارهایی که می‌توانند قفل برخی شبکه‌های ماهواره‌ای را بشکنند و به فوتبالدوستان بفروشند، در این بازار هستند. جایی که همه امور مربوط به ماهواره و لوازم آن در این بازار یافت می‌شود. اما ظاهرا جام جهانی امسال نه تنها برای پخش مشکل دارد و فنی‌کارها گفته‌اند که نمی‌توانند قفل برخی شبکه‌ها را بشکنند، بلکه مشتری‌هایش هم کمتر است. «عدنان» (۴۵ ساله) صاحب یک مغازه در منطقه «العماره» در دمشق با بیان این مطالب، می‌گوید امسال رنگ و بوی جام جهانی خیلی کمتر از دوره قبل است. دوره‌های قبل پرچم‌ بسیاری از کشورهای راه یافته به وفور در بازار یافت می‌شد و هر کس از تیمی هواداری می‌کرد و پرچمش را جلوی مغازه‌اش یا در سر در خانه‌اش می‌زد. عدنان می‌گوید: امسال خیلی‌ها دیگر دنبال موضوع نیستند. چون جنگ است. شاید خجالت می‌کشند که با اوضاعی که برخی شهرهای سوریه دارند، به دنبال هواداری از برخی تیم‌ها باشند. از طرفی دیگر حتی برخی دیگر حاضر نیستند فوتبال را از شبکه‌های قطری ببینند. حاضر نیستند فوتبال را از شبکه‌های کشورهایی مانند قطر ببینند که علیه سوریه توطئه کرده‌اند. منظور عدنان شبکه‌های «بی‌این‌اسپورت» (beIN Sports) قطر است یا همان الجزیرة الریاضیة که شرکت قطری سرمایه‌گذاری‌های ورزشی یکی از شرکت‌های وابسته به شبکه رسانه‌ای الجزیره آن را اداره می‌کند. اما با این حال، با گذر در برخی خیابان‌ها و گذرها در دمشق، هنوز برخی مغازه‌ها هستند که پرچم‌های برخی کشورها مانند برزیل، آرژانتین و اسپانیا و برخی کشورهای دیگر را می‌فروشند. عدنان می‌گوید در «حی المزه» قهوه‌خانه‌ای انواع پرچم‌ها را دارد. حتی روسیه و ایران و الجزائر را. گفت این کشورها اکنون خیلی محبوبند. چون دوست واقعی ما هستند. با این حال «فراس» ذوق و شوق هم‌سن‌وسالان خود در دیگر کشورها مثلا ایران را نشان نمی‌دهد. و شاید کمی مغازه‌های فروشنده پرچم‌ها و نبود پرچم کشورهای مختلف در گذرها، ناشی از همین کم اشتیاقی امثال فراس‌ها در دمشق و دیگر شهرهاس سوریه باشد. هر چند که برخی قهوه‌خانه‌ها با خرید کد و رمز برخی شبکه‌هایی که مسابقات جام جهانی برزیل را پخش می‌کنند فضا را برای فوتبالدوستان سوری آماده کرده‌اند و از این طریق دنبال فروش و درآمد بیشتر هستند. اینجا غیر از جام جهانی برزیل که هر چهار سال یک بار است، یک جام جهانی دیگر هم هست که چهار سال است شروع شده و معلوم نیست کی تمام می‌شود. در این جام، خود «سوریه» هم حضور دارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391