برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مردم کدام کشورها به تیم شان اطمینان دارند؟ برزیل در صدر

چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۱:۳۳ — ایرنا

نتایج یک نظرسنجی از ۱۹ کشور جهان در مورد احساس مردم نسبت به مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل نشان می دهد، برزیلی‌ها بیشتر از دیگران نسبت به قهرمانی تیمشان اطمینان دارند در حالیکه آرژانتینی‌ها و اسپانیایی‌ها چندان نسبت به شانس تیم های خود بدبین نیستند.

تیم تیم ملی برزیل

به گزارش دیلی میرر، این نظرسنجی توسط شرکت مطالعات آنلاین ˈYouGovˈ با همکاری ˈUpshotˈ انجام شده است.

به نظر می رسد عواملی چون سیاست، موقعیت جغرافیایی و احساس رضایت مردم نقش بسزایی در نتایج این نظرسنجی داشته اند.

بر اساس نتایجی که به دست آمده است، بیشتر مردم بر این عقیده هستند که برزیلی‌ها جذاب ترین سبک فوتبال را به نمایش می گذارند.

در بخش سوال در مورد آخرین تیم مورد علاقه پرسش شوندگان، تعداد زیادی از مردم مکزیک از تیم آمریکا به عنوان آخرین تیم مورد علاقه خود نام برده اند. برخی از برزیلی‌ها هم آرژانتین را انتخاب کردند و عده ای دیگر برعکس. یونانی‌ها از آلمان و آمریکا نام بردند. در اروپا که به نظر می رسد جراحات ناشی از جنگ جهانی مدت‌ها است که التیام یافته، عده کمی از آلمان به عنوان منفورترین تیم خود یاد کرده اند. در آسیا بر عکس کشورهای ژاپن و کره جنوبی علاقه ای به یکدیگر ندارند.

همچنین تعداد زیادی از هواداران فوتبال در سه کشور آرژانتین، برزیل و اسپانیا قهرمانی تیم های کشورهای خود را پیش بینی کرده اند.

۱۴ درصد از مردم آمریکا نیز این تیم را قهرمان می دانند و بقیه تیم های دیگری را انتخاب کرده اند و یا گفته اند نمی توانند قهرمان را پیش بینی کنند.

در کشورهای دیگر بیشترین احتمال‌ها به سمت قهرمانی برزیل است به طوریکه در بسیاری از کشورها تیم میزبان شانس دوم و یا سوم قهرمانی است.

اما همانطور که انتظار می رفت در انگلیس، بیشتر مردم چندان به تیم کشورشان مطمئن نیستند.

در مورد اینکه چه تیم فوتبال زیبا را به نمایش خواهد گذاشت نظرات ضد و نقیضی وجود دارد. بیشتر مردم در کشورهای مورد مطالعه از برزیل نام بره اند. البته این افراد حق انتخاب کشور خود را نداشتند. بنابراین مردم برزیل هم اسپانیا را انتخاب کردند.

اما در کلمبیا که یکی از بیشترین جمعیت فوتبال دوستان جهان را دارد، فقط ۶ درصد از پرسش شوندگان گفتند علاقه ای به این ورزش ندارند که پایین ترین سطح بی تفاوتی نسبت به فوتبال در میان ۱۹ کشور مورد مطالعه است.

اما در سطحی گسترده تر، بیشترین فوتبال دوستان جهان در کشورهای آمریکای لاتین حضور دارند.

تعجبی ندارد که ۶۰ درصد از مردم آمریکا گفته اند هیچ علاقه ای به فوتبال ندارند و نیمی از مردم انگلیس و فرانسه اهمیتی به این ورزش نمی دهند. حقیقتی که شاید تعجب مردم کشورهای دیگر را بر خواهد انگیخت اما بعید است موجب تعجب مردم خودشان شود.

یک سوم مردم در این ۱۹ کشور فوتبال دوست نیز اعلام کردند نمی توانند یک تیم را به عنوان تیم مورد علاقه خود برای قهرمانی انتخاب کنند.

تعداد کم اما قابل توجهی از مردم نیز آماده اند جام جهانی را قبل از شروع، به پایان برسانند؛ ۳۴ درصد از مردم برزیل آرژانتین را قهرمان می دانند و برزیل را در رتبه دوم قرار داده اند.

تقریبا ۷ درصد از پرسش شوندگان در برزیل نظر کاملا مخالفی نسبت به تیم کشور خود دارند که احتمالا این حس غیر معمول مرتبط با اتفاقات اخیر سیاسی در این کشور است.

همچنین ۷ درصد از مردم فرانسه و ۵ درصد از مردم آمریکا نیز نظر موافقی نسبت به تیم کشورهای خود ندارند.

برزیل به عنوان تنها کشوری که بیشترین پرسش شوندگان معادل ۶۴ درصد در آن بودند، از قهرمانی تیم خود اطمینان دارند. بعد از این کشور مردم اسپانیا با ۴۸ درصد قرار دارند که قهرمانی را برای اسپانیا پیش بینی کرده اند.

نتایج این پرسش در کشورهای دیگر نیز به شرح زیر بود:

آرژانتین (۴۷ درصد )، کلمبیا (۲۵ درصد)، پرتغال (۲۳ درصد)، روسیه (۲۱ درصد)، ایتالیا (۲۱ درصد)، شیلی (۱۷ درصد) و آلمان (۱۶ درصد).

در مقایسه با این آمار، برخی از کارشناسان تیم های برزیل، آرژانتین، آلمان و اسپانیا را مدعیان اصلی قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۴ می دانند در حالیکه در آمریکا ۱۴ درصد از پرسش شوندگان با خوشبینی قهرمانی کشور خود را پیش بینی کردند. نظری که یورگن کلینزمن سرمربی تیم ملی آمریکا زیاد با آن موافق نیست.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391