برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

مرگ مالکوم گلیزر و تاثیر آن بر آینده منچستر یونایتد؛وارثان با شیاطین سرخ چه می‌کنند؟

شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۹:۴۵ — خبرآنلاین

مرگ مالکولم گلیزر در سن هشتاد و پنج سالگی این سوال اجتناب ناپذیر را به وجود آورده که حالا سه پسر او با میراث وی که منچستر یونایتد است چه کار خواهند کرد.

تیم منچستر یونایتد

سال ۲۰۰۵ گلیزر بزرگ خودش باشگاه را خرید اما از سال ۲۰۰۶ عملا کار ریاست باشگاه و رسیدگی به امور روزانه را به پسرانش واگذار کرد و خودش هرگز پا به اولدترافورد نگذاشت. آورام، جوئل و برایان گلیزر به طور مرتب در ورزشگاه دیده شده اند اما سه نفر دیگر این خانواده یعنی کوین، ادوارد و خواهرشان دارسی گلیزر کاسویتز کمتر در اولدترافورد حضور یافتند. خانواده گلیزر صاحب ۹۰ درصد سهام یونایتد هستند و طبق سهامی که در بورس نیویورک ثبت شده هر کدام ده درصد سهم دارند. به این ترتیب کوین، ادوارد و دارسی هم حالا که پدرشان درگذشته می توانند به اندازه سه برادر دیگران در امور باشگاه مشارکت داشته باشند. احتمال این که در این میان کسی بخواهد سهم خودش را بفروشد اندک است چرا که اتحاد خانوادگی گلیزرها بالاست.

باشگاه یونایتد اعلام کرده که امورشان درست به روال سابق ادامه دارد اما مرگ نفر اول این خانواده می تواند سلسله مراتب را در باشگاه به هم بریزد. آورام و جوئل که از فعال ترین گلیزرها هستند مدیریت اجرایی را بر عهده دارند. آورام در میان شش فرزند این خانواده بزرگ ترین است و سال ۲۰۰۵ مسئولیت اصلی را در خریدن باشگاه داشت. او و برادرش جوئل از روز اول که پدرشان یونایتد را خرید در کارهای مدیریتی یونایتد مشارکت داشتند و آن‌ها بودند که حرف آخر را در مورد به خدمت گرفتند لوئیس فان خال زدند. جوئل در عین حال با «اد وودوارد» نایب رییس اجرایی باشگاه در تماس مستقیم است و اغلب روزی سه بار از طریق ویی از احوال باشگاه جویا می شود. وودوارد هم از اعضای مهم وتاثیر گذار یونایتد است.

او سال ۲۰۰۵ به عنوان مشاور خانواده گلیزر که باشگاه را به مبلغ ۷۹۰ میلیون پوند خریدند منصوب شد. او فورا درگیر برنامه های اقتصادی باشگاه شد و بعد وظیفه کارهای تجاری و رسانه ای را از سال ۲۰۰۷ به او سپردند. سال ۲۰۱۲ مدیر شد و نقش مهمی را درعرضه ۱.۳۷ میلیارد پوندی باشگاه در بورس نیویورک ایفا کرد. جای تعجب نداشت که کمی بعد جای دیوید گیل را به عنوان مدیر اجرایی که از باشگاه جدا شد، گرفت . سر الکس فرگوسن همیشه حضور نمادین خودش را در باشگاه داشته و تعیین کننده ترین فرد در انتصاب دیوید مویس به عنوان جانشین خودش بود. در مورد انتخاب فان خال هم از او نظرخواهی شد. مشخص نیست که با ورود مربی هلندی ، فرگوسن باز هم به طور مرتب در اولدترافورد نظاره گر بازی‌ها باشد یا نه.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391