برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

میشل پلاتینی: شایعات بی اساس با هدف بدنام کردن من منتشر می شوند

چهارشنبه، ۱۴ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۸:۱۹ — ایرنا

میشل پلاتینی رییس فرانسوی اتحادیه فوتبال اروپا با رد اتهامات مطرح شده علیه او در پرونده میزبانی قطر در جام جهانی ۲۰۲۲، آنها را شایعات بی اساس با هدف بی اعتبار کردن خود دانست.

به نقل از سایت الدوری و الکاس قطر، پلاتینی در پاسخ به مطلب دیلی تلگراف که درآن از تلاش بن همام برای تاثیرگذاری بر پلاتینی و جلب نظر او در رای گیری برای میزبانی جام ۲۰۲۲ سخن گفته شده بود، در بیانیه ای با محکوم کردن ˈانتشار شایعات بی اساسˈ علیه خود، هدف از این شایعه سازی‌ها را بدنام کردن خود عنوان کرده است.

پلاتینی در این بیانیه آورده است: انتشار این شایعات تعجبی ندارد، زیرا این شایعه پراکنی‌ها با هدف بدنام و بی اعتبار کردن من در آستانه یک رویداد مهم برای آینده فوتبال جهانی صورت می گیرد. این روزها دیگر هیچ چیزی مرا شگفت زده نمی کند!

منظور پلاتینی از این رویداد مهم برگزاری کنگره فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) در ۱۰ و ۱۱ ژوئن (۲۰ و ۲۱ خرداد) در سائو پائولو است که یکسال پیش از انتخابات ریاست فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در ژوئن ۲۰۱۵ برپا می شود.

در حالی که ژوزف بلاتر ۷۸ ساله رییس فدراسیون بین المللی فوتبال نامزدی خود را برای تصدی این مسوولیت در دوره جدید اعلام کرده، پلاتینی تصمیم گیری در این خصوص را به بعد از تابستان امسال موکول کرده است.

پلاتینی در بیانیه خود همچنین افرود: بسیار عجیب است که چگونه گفت وگوی ساده با یک همکار (محمدبن همام) در هیات اجرایی فیفا در آن برهه می تواند به توطئه ای بزرگ مبدل شود.

وی ادامه داد: البته که من با بن همام صحبت کرده ام و دیدارهای متعددی با او در سال ۲۰۱۰ داشته ام. ما از سال ۲۰۰۲ در هیات اجرایی فیفا همکار بوده ایم.

پلاتینی اضافه کرد: موضوع این گفت وگو‌ها با بن همام بحث و بررسی درباره نامزدی برای ریاست فیفا بود و در واقع بن همام تلاش کرد مرا برای نامزدی در انتخابات ۲۰۱۱ فدراسیون ترغیب کند.

رییس اتحادیه فوتبال اروپا در پایان بیانیه خود آورده است: مایلم یادآور شوم که من تنها عضو هیات اجرایی بودم که همان موقع رای خود را علنی اعلام کرده و این خود گواهی بر شفافیت کامل در تصمیم گیری و عملکردم است. من از کسی در انجام کارهایم دستور نمی گیرم.

پلاتینی به صراحت اعلام کرده که در رای گیری برای میزبانی قطر در جام ۲۰۲۲ به نفع این کشور رای داده و هدف خود را ورود کشورهای جدید به این عرصه عنوان کرده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391