برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

په له: از اوزیل و مولر می ترسم

شنبه، ۲۴ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۲:۱۵ — ایرنا

په له اسطوره فوتبال برزیل با بیان اینکه تیم آلمان یکی از مدعیان قهرمانی در جام جهانی ۲۰۱۴ است، گفت: از تمامی بازیکنان این تیم به خصوص توماس مولر و مسعود اوزیل هراس دارم.

تیم ملی فوتبال آلمان در گروه G جام جهانی ۲۰۱۴ با تیم های پرتغال، غنا و آمریکا همگروه است.

په له درباره این تیم به روزنامه آلمانی بیلد گفت: آلمان تهدیدی جدی در مسیر ششمین قهرمانی برزیل در جام جهانی به شمار می رود.

وی اظهار داشت: برزیل یکی از مدعیان بزرگ قهرمانی است. ما در کشورمان بازی می کنیم و تیم خوبی داریم. ولی من واقعا به تیم آلمان احترام می گذارم. این تیم به همراه اسپانیا، بهترین تیم های اروپا هستند.

په له افزود: من از تمامی بازیکنان تیم آلمان به ویژه توماس مولر و مسعود اوزیل واقعا می ترسم. آنها می توانند خیلی خطرناک باشند.

وی که به همراه تیم ملی برزیل سه بار به قهرمانی در جام جهانی رسیده است، گفت که

با فرانس بکن باوئر در مورد قدرت تیم آلمان صحبت کرده و در عین حال هشدار داد که قوی ترین تیم همیشه برنده نیست.

په له ادامه داد: فرانس به من گفت که از تیم آلمان راضی است. این تیم بازیکنان بااستعداد زیادی دارد و خط میانی آن مثل همیشه قوی است. ولی موفقیت همیشه از آن بازیکنان بزرگ نیست. در سال ۱۹۸۲ برزیل بهترین تیم را با حضور ستارگانی مانند زیکو، سوکراتس و ادر داشت اما در پایان ایتالیا قهرمانی را به دست آورد. جام جهانی هیچگاه قابل پیش بینی نیست.

په له یکبار دیگر در پاسخ به پرسشی در مورد نرفتن نیمار به بایرن مونیخ گفت: بایرن مونیخ اشتباه بزرگی مرتکب شد. این باشگاه باید از این فرصت استفاده می کرد. نیمار موجب پیشرفت هر تیمی در دنیا می شود.

په له ۷۳ ساله همچنین فاش کرد که تا کنون چندین بار به مربیگری در تعدادی از باشگاه‌ها نزدیک شده اما هرگز علاقه ای به این کار نداشته است.

وی ادامه داد: باشگاه سانتوس از سال ۱۹۷۴ که با فوتبال خداحافظی کردم، هر سال از من برای مربیگری در این تیم درخواست کرده است. تیم های میلان، بنفیکا و تیم ملی برزیل هم حضور من به عنوان مربی را می خواستند. ولی من هرگز این پیشنهادها را قبول نکردم. چون شغل مربیگری مرا دیوانه می کند. انتظار من از بازیکنان خیلی بالا است. یک مربی باید خیلی صبور باشد. مربی‌ها اغلب فشار زیادی را تحمل می کنند. من همیشه از نشستن در بین تماشاگران لذت می برم و علاقه ای به نشستن روی نیمکت مربی‌ها ندارم.

په له در پایان به شوخی گفت: فقط در صورتی که بایرن مونیخ به من پیشنهاد مربیگری بدهد، به آن فکر خواهم کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391