برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

رویترز: وجهه قطر با از دست دادن جام جهانی، بیش از اقتصادش آسیب می بیند

سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۷:۲۲ — ایرنا

خبرگزاری رویترز در گزارشی در خصوص احتمال تغییر میزبان مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال در قطر آورده است: در این صورت، رشد اقتصادی این کشور بسیار کوچک، کاهش چشمگیری می یابد.

دو روز پیش نشریه ˈتایمز لندنˈ ادعا کرد که «محمد بن همام» نایب رییس قطری پیشین فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و رییس قبلی کنفدراسیون فوتبال آسیا، مبلغی در حدود پنج میلیون یورو به برخی از اعضای کمیته اجرایی ˈفیفاˈ پرداخت کرده و به نوعی رای آنها را برای کسب امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ در قطر خریده است.

به دنبال انتشار این گزارش، جیم بویس نایب رییس فیفا اعلام کرد که بررسی صحت و سقم ادعای مطرح شده توسط نشریه تایمز در دستور کار کمیته اخلاقی فیفا قرار خواهد گرفت و در صورت اثبات آن، امکان رای گیری مجدد برای تعیین میزبان رقابت‌ها وجود دارد.

رویترز نیز در گزارش خود در خصوص احتمال تغییر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ آورده است: این کشور بسیار کوچک آنقدر ثروتمند هست که در صورت بازپس گرفتن میزبانی مسابقه های جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال، اقتصاد و بازارهای مالی آن را تحت تاثیر قرار دهد.

در ادامه این گزارش آمده است: بازار سهام قطر روز دوشنبه پس از اینکه یک روزنامه بریتانیایی، اخباری در خصوص آنچه وجود فساد

مالی در میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ فوتبال در قطر منتشر کرد، ۱.۱ درصد تنزل نشان داد.

اگرچه برگزارکنندگان قطری مسابقه های جام جهانی، اتهامات را قویا تکذیب کردند اما اگر این اتهام، در نهایت منجر به تصمیم فیفا مبنی بر تغییر میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ شود، برنامه های موجود برای هزینه کرد میلیاردها دلار در ساخت استادیوم‌ها نیز متوقف خواهد شد زیرا برای جمعیت اندک این کشور، دلیلی برای ساخت سالن هایی با این گستردگی وجود ندارد.

به گزارش ایرنا، کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر نیز هفته جاری در بیانیه ای، اتهاماتی که از سوی یک نشریه انگلیسی به قطری‌ها برای پرداخت رشوه به منظور کسب امتیاز میزبانی جام جهانی نسبت داده شده است را تکذیب کرد.

قطری‌ها که از واکنش نایب رییس فیفا به این اتفاق احساس خطر کرده اند، اتهامات نسبت داده شده به کمیته سازماندهی این کشور را رد کرده و تاکید کرده اند امتیاز میزبانی از جام جهانی ۲۰۲۲ را با ارایه بهترین پیشنهاد و نه با پرداخت رشوه به دست آورده اند!

در بیانیه کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۲۲ آمده است: پیشنهاد قطری‌ها برای کسب امتیاز میزبانی ۲۰۲۲ همیشه از بالاترین استاندارهای اخلاقی و فنی برخوردار بوده است.

در خصوص ادعای مطرح شده از سوی نشریه تایمز نیز بار دیگر اعلام می کنیم که «محمد بن همام» نقش رسمی یا غیررسمی در پیشنهاد قطر برای کسب امتیاز میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ نداشته است!

در ادامه این بیانیه خاطرنشان شده است: مانند دیگر اعضای کمیته اجرایی فیفا، تیم ارایه کننده پیشنهاد میزبانی قطر برای جام جهانی ۲۰۲۲ باید بن همام را متقاعد می کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391