برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

شوکر: کرواسی می تواند بهتر از سال ۹۸ باشد

چهارشنبه، ۲۱ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۲۱:۳۱ — ایرنا

کاپیتان سال های گذشته تیم ملی فوتبال کرواسی معتقد است تیم ملی کشورش می تواند بهتر از جام جهانی ۹۸ باشد و شگفتی ساز لقب بگیرد. آقای گل جام جهانی فرانسه همچنین تیم ملی بوسنی و هرزگوین یکی از حریفان ایران در جام جهانی ۲۰۱۴ را یکی از شگفتی سازان احتمالی جام بیستم دانست.

تیم کره جنوبی و تیم کرواسی

«داوور شوکر» که در جام جهانی ۹۸ با ثبت ۶ گل به عنوان گلزن برتر انتخاب شد و با این تیم که هدایت آن برعهده میرسلاو بلاژویچ بود به عنوان سوم دست یافت، به توان بالای تیم ملی فعلی کرواسی اطمینان دارد.

شرح گفت و گوی «داوور شوکر» با سایت ˈفیفاˈ از این قرار است:

** شما به عنوان بازیکنی که همواره حامی فوتبال زیبا بوده اید، چه احساسی نسبت به تیم ملی فوتبال برزیل میزبان جام بیستم دارید؟

شوکر: بهترین بازیکنان جهان همواره از برزیل بوده اند و زمانیکه شما در سواحل این کشور قدم می زنید، فوتبال ناب را در ساق های جوانان این کشور می بینید. همیشه فوتبال زیبای برزیل را تحستین کرده ام و فکر می کنم امسال جام جهانی ویژه ای را در کشوری که مهد فوتبال است، مشاهده کنیم.

** این جام جهانی ویژه، موجب چه نکاتی خواهد شد؟

شوکر: همیشه برایم سوال است که شما روی نوجوانان و جوانانی که استعداد هستند، سرمایه گذاری می کنید. بازیکنانی را دوست دارم که در شرایط سخت کار می کنند و روزی در استادیوم های ورزشی به ستاره تبدیل می شوند. در این جام تیم هایی هستند که کیفیت بالایی در خط میانی و خط حمله دارند و یقین دارم همه از جام بیستم لذت خواهند برد.

** شما چه وجه تشابهی بین تیم های برزیل و کرواسی که دیدار افتتاحیه را برگزار می کنند، می بینید؟

شوکر: کرواسی کشوری با جمعیتی بین چهار تا پنج میلیون نفر است که مردم احترام زیادی به ورزش دارند و علاوه بر فوتبال در رشته های هندبال، بسکتبال و تنیس قدرتمند هستیم. در مدارس کرواسی، توپ نقش اساسی را اجرا می‌کند و از این بابت ما شبیه به برزیل هستیم!

** چه صحبتی در خصوص دیدار نخست تیم کشور خود مقابل برزیل دارید؟

شوکر: این یک رویا است که دیدار افتتاحیه را در ورزشگاه مملو از تماشاگر شهر سائوپائولو و در حضور هزاران دوربین از سراسر دنیا برابر بهترین تیم جهان برگزار کنید. دنیا ناظر این دیدار است و برای ما احترام زیادی قائل خواهد شد چرا که کرواسی بخشی از این دیدار تارخی است. هر تیمی بهتر باشد، در این دیدار برنده خواهد بود.

** فشاری که برزیلی‌ها به عنوان میزبان متحمل می شوند، برای کرواسی امتیاز خواهد بود؟

شوکر: نه، چیزی که روزنامه‌ها در مورد آن می نویسند مهم نیست. مساله دارای اهمیت اتفاقی است که در زمین بازی و بین بازیکنان دو تیم رخ می دهد. زمانیکه داور سوت آغاز را می زند، رقابت شروع خواهد شد، نه در روزنامه ها.

** به نظر شما چه مهاجمانی شانس دریافت توپ طلای آقای گل را دارند؟

شوکر: کریستیانو رونالدو، فرناندو تورس، ماروی ماندژوکیچ، نیمار و بسیاری دیگر از مهاجمان دیگر تیم‌ها دارای شانس هستند. اما همیشه بازیکنانی هستند که با درخشش خود موجب تعجب می شوند و معتقدم جامی پرگل با پدیده های زیاد را شاهد خواهیم بود.

** در طول تاریخ تیم هایی چون شوروی سابق، مجارستان، رومانی، بلغارستان، پرتغال، ترکیه، کره جنوبی، کرواسی و اروگوئه شگفتی ساز بوده اند. در این دوره چه تیمی را شگفتی ساز می دانید؟

شوکر: باید از فوتبال و حضور در جام جهانی که مانند یک رویاست لذت برد. کرواسی می تواند بهتر از جام جهانی ۹۸ باشد و به موفقیت برسد. نباید تیم های شیلی، بوسنی و هرزگوین و بلژیک را فراموش کرد که می توانند نتایج غیرپیش بینی کسب کرده و شگفتی ساز باشند.

** چه چیزی نیاز است تا تیمی شگفتی ساز باشد؟

شوکر: ابتدا باید خوب بازی کنید و فرمولی از خط دفاعی مستحکم، میانه میدانی روان و خط حمله ای زهردار باشید. این را هم در نظر بگیرید شگفتی سازها ناشناس هستند.

** شما عضو تیم طلایی ۹۸ کرواسی هستید، چه صحبتی در این مورد دارید؟

شوکر: بله، آن زمان بازیکنان فعلی تیم ملی کرواسی همه نوجوان و جوان بودند و به تیم ملی کشور خود افتخار می کردند.خوشحالم که عضو و کاپیتان آن تیم بودم.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391