برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

عکس نمادین سفرای سازمان ملل با پیراهن تیم ملی کشورهای راهی جام جهانی برزیل

سه‌شنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۰۹:۴۱ — ایرنا

در حالی که تنها چند روز تا آغاز مسابقات جام جهانی فوتبال در برزیل باقی مانده، سفرای کشورهای مختلف جهان با پوشیدن پیراهن تیم ملی خود در کنار بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد عکس یادگاری گرفته و برای تیم های ملی خود آرزوی موفقیت کردند.

شماری از سفرا و کارداران ۳۲ کشور از اعضای سازمان ملل متحد که تیم های ملی کشورشان به جام جهانی برزیل راه یافته اند، در حرکتی نمادین و به نشانه صلح، اتحاد و همدلی ملل، در آیینی با پوشیدن پیراهن تیم ملی خود با چهره هایی خندان در کنار دبیرکل این نهاد بین المللی عکس یادگاری گرفته و توپ ویژه این مسابقات را امضا کردند.

ˈرشید بیات مختاریˈ کاردار نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نیز در این آیین با پوشیدن پیراهن تیم ملی فوتبال کشورمان در کنار دیگر نمایندگان ۳۱ کشور راه یافته به جام جهانی برزیل عکس یادگاری گرفت و برای تیم ملی کشورمان آرزوی موفقیت کرد.

وی پس از این آیین در گفت وگویی کوتاه با خبرنگار ایرنا اظهار امیدواری کرد که ملی پوشان کشورمان در مسابقات جام جهانی با ارایه بازیهای جوانمردانه و قابل قبول، بتوانند رضایت مردم ایران را جلب کنند و فرهنگ و توانمندیهای ایرانی را به سایر ملت بشناسانند.

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل نیز در این آیین با ایراد سخنانی، بازی منصفانه و احترام متقابل را از ویژگی های برجسته ورزش نام برد و گفت: ورزش به گونه ای منحصر به فرد ما را با یکدیگر متحد می کند.

وی با بیان اینکه علاقه شدیدی به ورزش فوتبال دارد، افزود که در یکی از این بازی‌ها به دست او آسیب رسیده و از آن پس تصمیم گرفته است که سن و سال خود را در نظر گرفته و دست به کار های خطرناک نزند.

دبیرکل سازمان ملل با بیان این که در فاصله یک ماه آینده صدها میلیون نفر از مردم جهان با هیجان بسیار این بازی‌ها را تماشا خواهند کرد، هدف از برگزاری آیین روز جاری را بزرگداشت برجسته ترین ارزش های ورزش یعنی کار گروهی، بازی منصفانه و احترام متقابل توصیف کرد.

بان کی مون همچنین ضمن آرزوی موفقیت برای همه تیم هایی که در این بازی‌ها شرکت خواهند داشت، گفت که ورزش، نقش بی نظیر و منحصر به فردی در متحد ساختن انسان‌ها و نشان دادن وجوه اشتراک آنها به یکدیگر برعهده دارد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391