برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

شیخ سلمان: تردید درمیزبانی جام جهانی ۲۰۲۲، اعتبار فوتبال جهان را خدشه دار می کند

دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۹:۴۶ — ایرنا

رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: ادامه شک و تردید در میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ از سوی قطر، اعتبار فوتبال جهان را خدشه دار می کند.

« شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه » روز دوشنبه تاکید کرد: تردید درخصوص نحوه کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ توسط قطر، اهداف متعالی فوتبال که بر پاکی ، عدالت و شفافیت پایه گذاری شده است را خدشه دار می کند.

وی افزود:برخی رسانه‌ها بربرخی نشانه های ثابت نشده و غیر موثق در خصوص نحوه پیروزی قطر در کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ اصرار دارند و بی دلیل مدام از آن سخن می گویند.

رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به اینکه بحث های گوناگونی از جمله کارگران خارجی، گرمای هوا و عدم توانایی قطر برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ مطرح شده است ادامه داد: دولت قطر تعهدات لازم را داده است.

وی افزود:کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان یک مدافع از قطر به عنوان عضو این کنفدراسیون برای میزبانی بزرگترین رویداد جهان حمایت می کند.

رییس کنفدراسیون فوتبال آسیااظهار کرد: قطر بارها به صداقت و پاکی در پرونده کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ تاکید و برای همکاری با انجام هرنوع تحقیق پیرامون این پرونده اعلام آمادگی کرده است.

وی به انجام تحقیقات پیرامون پرونده میزبانی قطربرای جام جهانی ۲۰۲۲ توسط« مایکل گارسیا» از وکلای فیفا اشاره کرد و گفت: در این تحقیقات که افزون برپرونده میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ ، پرونده های میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ نیز مورد بررسی قرار گرفت، فیفا تاکید کرد اتهامات وارد شده بی پایه و اساس است.

شیخ سلمان، میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ را حق قطر دانست و گفت: پشت سر قطر برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ می ایستیم.

وی درعین حال افزود: کنفدراسیون فوتبال آسیا برای کمک به فیفا بمنظور انجام تحقیق جهت شفافیت و پاکی کسب میزبانی جام جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۲۲ از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود.

روزنامه ساندی تایمز انگلیس روز شنبه در اتهامی تازه، مدعی شد که « محمد بن همام » رییس سابق کنفدراسیون فوتبال آسیا در مجموع مبلغ ۵ میلیون دلار به مقامات فیفا در ازای حمایت از برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ به میزبانی قطر، پرداخت کرده است.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391