برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

آیا استرالیا هم با اتهام رشوه دهی برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ روبرو می شود؟

سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۸:۲۱ — واحد مرکزی خبر

یکی از مقامات سابق اتحادیه فوتبال استرالیا روز سه شنبه خواستار بررسی درباره وجوهی شد که استرالیا به عنوان بخشی از تلاش های خود برای کسب میزبانی رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ به فدراسیون های فوتبال کشورهای دیگر پرداخته است.

تیم تیم ملی استرالیا

بونیتا مرسیدس، رئیس سابق امور هماهنگی اتحادیه فوتبال استرالیا گفت اتهاماتی مشابه اتهاماتی که به بن همام، نایب رئیس قطری سابق فیفا وارد شد، علیه مقامات فدراسیون فوتبال استرالیا مطرح شده است. روزنامه ساندی تایمز اعلام کرد محمد بن همام پیش از رای گیری سال ۲۰۱۰ برای تعیین کشور میزبان رقابت های جام جهانی ۲۰۲۰، بیش از پنج میلیون دلار به مقامات فدراسیون های فوتبال دیگر کشورهای جهان پراخته بود. در این رای گیری ، قطر به عنوان میزبان این رقابت‌ها انتخاب شد. اما مسئولان برگزاری رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر همه اتهامات را رد کرده اند.

مرسیدس در گفتگو با یکی از شبکه های تلویزیونی استرالیا گفت باید سؤالاتی نیز درباره تلاش های استرالیا برای کسب میزبانی این رقابت‌ها پرسیده شود. وی افزود: « بر اساس برخی از مدارکی که در ارتباط با قطر منتشر شد، بخشی از این وجوه به برنامه های توسعه ای اختصاص یافت- ما نیز برای اجرای طرح های توسعه پول پرداخت کردیم. ما دست کم چهار میلیون دلار برای توسعه ورزش در اختیار کنفدارسیون فوتبال اقیانوسیه قرار دادیم. این وجوه از طریق دولت پرداخت شد. کمک به طرح های توسعه ای ورزش به خودی خود هیچ ایرادی ندارد، اما مسئله ای که مایکل گارسیا درباره آن تحقیق می کند، ارتباط این وجوه با رای گیری برای کسب میزبانی رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ است.»

وی افزود: « اگر این دو مسئله به یکدیگر ارتباط داشته باشند، به سختی می توان ثابت کرد اقدام استرالیا در پرداخت وجوه برای طرح های توسعه ، با آنچه که بن همام به آن متهم شده است، تفاوت زیادی دارد.» دیوید گالوپ، مدیر اجرایی اتحادیه فوتبال استرالیا روز دوشنبه در گفتگو با رادیو استرالیا گفت این اتحادیه در تحقیقات فساد مالی فیفا به خوبی همکاری کرده و اسنادی را در اختیار گارسیا قرار داده است. این وکیل بلندپایه آمریکایی دیروز گفت تحقیقاتش را تا نهم ژوئن به پایان خواهد رساند. به گزارش خبرگزاری فرانسه از سیدنی، در رای گیری ماه دسامبر ۲۰۱۰ برای انتخاب میزبان رقابت های جام جهانی ۲۰۲۲ ، قطر با کسب ۱۱ رای میزبانی این رقابت‌ها را به دست آورد. در دور نخست این رای گیری کره جنوبی ، چهار و استرالیا یک رای کسب کرد. کشورهای ژاپن و آمریکا نیز هر یک سه رای کسب کردند.در دور چهارم رای گیری ، قطر با کسب ۱۴ رای آمریکا را شکست داد. مرسیدس گفت گفته می شود مقامات فدراسیون های فوتبال کشورهای جهان از جمله کشورهای آفریقایی، آسیایی و کشورهای اقیانوسیه و حوزه دریای کارائیب از بن همام پول دریافت کرده اند.

وی افزود: « به طور قطع، کسانی که استرالیا به آنها پول پرداخته است، همان کسانی بودند که بن همام به آنان پول داد. جک وارنر یکی از این افراد بود. هر زمان که مسئله فساد مالی فیفا مطرح می شود، نام جک وارنر هم شنیده می شود.» وارنر ، نایب رئیس بانفوذ سابق فیفا سال ۲۰۱۱ پس از متهم شدن به تسهیل پرداخت رشوه به اعضای اتحادیه فوتبال کارائیب به نمایندگی از بن همام از همه سمت های فوتبالی خود کناره گیری کرد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391