برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

زبان اشاره بین ملی پوشان ژاپنی و سرمربی ایتالیایی

چهارشنبه، ۲۸ خرداد ۱۳۹۳، ساعت ۱۴:۱۰ — ایرنا

اعضای تیم ملی فوتبال ژاپن می گویند بعد از گذشت چهار سال کار و تمرین با سرمربی ایتالیایی خود، حرکات و زبان اشاره «آلبرتو زاکرونی» را به خوبی آموخته اند.

سایت فیفا در گزارشی با ذکر این مقدمه که ˈفوتبال به عنوان پرطرفدارترین ورزش جهان، به عرصه ای برای تبادل آداب، رسوم، فرهنگ و زبان های مختلف تبدیل شده استˈ به نقل از «یوشیتو اندو» ملی پوش باتجربه فوتبال ژاپن نوشت: ما زبان ایتالیایی نمی دانیم و زاکرونی از طریق مترجم دستورات و مطالب خود را به ما منتقل می‌کند اما پیش از آنکه صحبت های او ترجمه شود، منظور بیشتر حرف هایش را از حرکت های دست و اشاره های او متوجه می شویم. به گفته یوشیتو اندو، وقتی سرمربی ایتالیایی تیم ملی فوتبال ژاپن می خواهد شاگردانش سریع تر حرکت کنند، همزمان دستانش را هم به سرعت تکان می دهد و بازیکنان بدون نیاز به ترجمه، منظور او را کاملا متوجه می شوند. آلبرتو زاکرونی از تابستان سال ۲۰۱۰ هدایت تیم ملی ژاپن را برعهده گرفته است و قهرمانی ژاپن در بازی های آسیایی سال ۲۰۱۱ یکی از نقاط برجسته در کارنامه این سرمربی ایتالیایی است. تیم ملی فوتبال ژاپن که در گروه C جام جهانی با تیم های کلمبیا، ساحل عاج و یونان همگروه است در بازی نخست خود با نتیجه دو بر یک از ساحل عاج شکست خورد.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391