برای عضویت در سایت نیاز به ثبت نام ندارید! کافیست در یکی از سرویسهای گوگل، فیسبوک یا یاهو عضو باشید و از گزینه ورود استفاده کنید. این روش در بسیاری از سایتهای بزرگ استفاده می‌گردد و شما را از بیادسپاری یک نام کاربری و رمز عبور دیگر بی‌نیاز می‌کند. این کار از طریق پروتکول امن OAUTH2 صورت می‌پذیرد. برای اطلاعات بیشتر، صفحه مربوطه در ویکی‌پدیا را بخوانید.

ورزشگاه جام جهانی برزیل پایانه اتوبوس شد

یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۳، ساعت ۱۱:۴۶ — ایرنا

یکی از ورزشگاه های محل برگزاری مسابقات فوتبال جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل، به دستور دولت این کشور به پایانه اتوبوس تبدیل شد.

ورزشگاه 'مانه گارینشا' واقع در شهر برازیلیا، بعد از ورزشگاه ویمبلی لندن، گران ترین استادیوم فوتبال تاریخ است که تا کنون ساخته شده است.این ورزشگاه اکنون و کمتر از یک سال بعد از جام جهانی ۲۰۱۴ به دستور دولت برزیل و برای تأمین هزینه های نگهداری ماهیانه ۱۳۰ هزار پوند آن، به عنوان پایانه اتوبوس مورد استفاده قرار می گیرد.

ورزشگاه گارینشا با ظرفیت ۷۲ هزار نفر با هزینه حدود ۳۵۰ میلیون پوند ساخته شد اما به هیچ یک از تیم های دسته اول شهر پایتخت برزیل تعلق ندارد و بعد از جام جهانی تنها برای برگزاری چند دیدار دوستانه تیم ملی برزیل مورد استفاده قرار گرفت.

این ورزشگاه در همین چند مسابقه نیز به طور کامل پر نشد و بزرگترین تیم های محلی فقط توانستند حدود ۱۰ هزار تماشاگر به آن ببرند.

در حال حاضر روزانه ۴۰۰ اتوبوس در این پایانه توقف می کنند و از اتاق های داخلی آن نیز به عنوان دفاتر اداری استفاده می شود.

تمام حقوق برای سایت فوتبال . آی آر محفوظ است . هر گونه نقل مطلب و خبر از سایت با ذکر منبع مجاز است | 1391